Jaka Antene satelitarna wybrac?

Witam all i mam do was prosbe jaka satelite byscie mi doradzili ??? Chce odbierac dwie satelity naraz wiec prosze o taka na dwa konwertory o ile taka istnieje.

http://allegro.pl/item480855435_czasza_ … at_gw.html

sam sobie zlożysz taki zestaw z czego chcesz zapoznaj sie z czyms takim co nazywa się “zez”

Możesz też skorzystać z tego sklepu internetowego :arrow: http://www.hollex.pl/index.php

Antena tu proponowana /85cm/ jest zbyt mała w Polsce centralnej i wschodniej. Obraz będzie niestabilny a właściwie w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady rzęsistego deszczu, albo śniegu) wcale go nie będzie. Aby zapewnić poprawny odbiór należy zainstalować antenę powyżej 100cm z tzw. zezem(konwerter podwójny, albo 2 konwertery fullbandowe+ odpowiednie mocowanie), gdzie satelitą podstawowym będzie Hot Bird 16East, a konwerter zezujący będzie odbierał sygnał z Astry 19,2East (wartość sygnału z Hot Birda jest mniejsza niż z Astry, a konwerter zezujący “widzi” i zbiera sygnał tylko z części powierzchni czaszy.

zygrud , chociaż jeden co coś sensownego napisał.

Im większa czasz tym wiadomo większy zapas na złą pogodę.Tyle,że nie problemem jest kupno a możliwość montażu dużej anteny. M-a-x-i , z jakiej miejscowości jesteś?Przyda się przy wyborze odpowiedniej wielkości czaszy.Konwerter monoblok najbardziej pasuje do anten 80-90cm,powyżej tej wartości lepiej stosować pojedyncze konwertery z przełącznikiem DiSEqC.Ważnym elementem jest jeszcze montaż,dokładniej prawidłowe ustawienie anteny.Nawet 2-metrowa antena nie pomoże jak będzie źle ustawiona.Najlepiej robić to przy pomocy odpowiedniego miernika poziomu sygnału sat,wady ustawiania na “oczy” będą widoczne przy opadach.Czasze kupuj ocynkowaną-ochrona przed korozją,co do konwerterów szukaj z jak najmniejszymi szumami 0,2dB lub mniejszymi.

Ja akurat posiadam antenę 80cm z monoblokiem i nie mam problemów z odbiorem nawet przy większych opadach(nie ulewach bo tu nawet kablówka potrafi zniknąć a oni wiadomo jakie mają wielkie anteny).

Centralna czesc polski mi sie wydaje ze 80 wystarczy.