Jaką będę miał prędkość internetu na tej karcie?

Witam, znalazłem tę kartę w menadżerze urządzeń swojego komputera:

http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/p … brief.html

Tylko specyfikacja techniczna za wiele mi nie mówi, także może ktoś pomoże to rozszyfrować i mi powie czy obsłużę prędkość 200Mb/s. W tekście jest napisane up to 300Mb/s ale jest przy tym gwiazdka i jakieś wyjaśnienie którego nie rozumiem.

Możesz mieć najlepszą kartę i nic nie zrobisz, nie zwiększysz prędkości internetu - jedynie dostawca internetu za dodatkową opłatą :wink:

W czwartek zakładają mi internet 200Mb/s z orange na swiatłowodach. Pytam czy obsłuży moja karta taką prędkość, a nie o dostawce.

Jeżeli naprawdę zależy Ci na szybkim internecie a z tego co widzę to tak to podłącz kablem, bo ping będziesz miał niższy i o przepustowość 200Mbps nie będziesz musiał się martwić. A co do sieci bezprzewodowych to prędkość deklarowana jest niższa od prędkości realnej, na karcie o przepustowości 54Mbps udało mi się osiągnąć 16Mbps realnego transferu między dwoma komputerami.

Te 300Mb/s to teoria, szybkość do osiągnięcia jedynie w warunkach laboratoryjnych, w rzeczywistości osiągniesz do 100Mb/s.

Mi się udało wyciągnąć na standardzie g 4,5MB/s czyli 36Mb/s (sprawdzane podczas przesyłania plików w sieci LAN). W tym standardzie można wyciągnąć spokojnie do 30Mb/s.

Miałeś jakieś zabezpieczenia na tej sieci? Bo mi się udało ale ale w okolicach 2,8-3MB/s i nic więcej w standardzie 802.11g

Tak, WPA2-PSK, plik przesyłany po LANie, z tym że router stoi 2 metry od komputera na wmiarę wolnym kanale :wink: W pierwszej fazie transfer wynosił 4,5MB/s, w fazie końcowej 2,5MB/s.

To normalne że warunki musiały być idealne :wink: