Jaka cena alkoholu w Pradze?

Mam dość nietypowe pytanie, otóż jadę do Pragi za 1,5 tygodnia i chciałbym wiedzieć:

  1. Jaka jest cena (w przeliczeniu na PLN) piwa i wódki w sklepach

  2. Jaka jest cena (w przeliczeniu na PLN) piwa i wódki w barach

Mniej więcej żebym mógł porównać czy opłaca mi się wziąć alkohol z Polski czy lepiej kupić w Pradze (Czechach).

A widziałeś żeby ktoś woził drzewo do lasu ??

Ceny obecnie praktycznie porównywalne z lekką korzyścią dla Czech.

BTW co to za temat na forum komputerowym :stuck_out_tongue:

Z tego co wiem to piwo jest na pewno tańsze w Czechach, Chorwacji i chyba Słowacji,niż u nas.

:stuck_out_tongue:

Piwo w Czechach jest tańsze. Ba piwo jest tańsze od zwykłych napojów :stuck_out_tongue:

To tak jak u nas Cola jest tańsza w supermarketach od samej wody :stuck_out_tongue: Cola 1.5l 69gr, Woda 1.5l ok złotówki :lol: Pytanie brzmi, z czego robią tanią cole? :lol:

Jedziesz do kraju który słynie z piwa ma ich ok 500 rodzajów i co masz zamiar w barze wyciągać termos z piwem? Piwo na pewno jest tańsze, nawet jak by nie było to chyba po to jedzie się do innego kraju żeby poznać miejscowe smaki, a nie wciągać schabowe z kapustą, czy kanapki.

Raczej czego tam nie sypią dla smaku i koloru.

Witam

Byłem w Pradze na sylwestra i mogę powiedzieć, że ogólnie piwo jest droższe niż w Polsce, przynajmniej gdzieś w pobliżu centrum. Wódki nie kupowałem w barze i nie za bardzo pamiętam jak z ceną ale w przeddzień sylwestra kupowałem gdzieś w sklepie i kosztowała (mniej więcej bo dokładnie nie pamiętam) 30 zł za pół litra. Ale i tak raczej nie ma takiej strasznej różnicy jeśli udasz się do jakiegoś sklepu po za centrum. Pozdrawiam i polecam Pragę :slight_smile:

Dla polskiego smakosza pianki, pomimo mnogości gatunków złocistego trunku na czeskim rynku, polecił bym zdecydowanie tak tam zwane 12. Innymi, o mniejszej zawartości ekstraktu można naprawdę się rozczarować, bez względu na markę.