Jaka drukarka w granicach 250-300 zł


(Miroon93) #1

Tak jak w temacie. Ma to być atramentowe urządzenie wielofunkcyjne.


(Poniaatowski) #2

http://www.ceneo.pl/2016672

lub

http://www.ceneo.pl/940940

Brother - dobre drukarki, z tanimi tuszami.

PS. Polecam sklep zadowolenie.pl, miałem już tam kilkanaście zakupów, wszystkie spełniały moje oczekiwania, i ta szybka przesyłka :wink:


(Slownikex) #3

Dołączę się do tematu, ponieważ sam jestem " na kupnie ". Czy do urządzenia Brother DCP-145C pasują tzw. " zamienniki " ? Chodzi mi oczywiście o tusze, gość w sklepie, tłumaczył mi, że to nie jest to samo co w dcp-150c, do którego zamienniki rzeczywiście pasowały. Do DCP-145C podobno zamienniki nie pasują do końca i nie da się ich używać. Chodzi oczywiście o tusze w cenie 8zł za sztukę z allegro.


(Neurontin) #4

Canon PIXMA MP240 to najlepszy moim zdaniem wybór do 300 zł, szczególnie ładnie wychodzą zdjęcia, ja osobiście kupiłem ja głownie do wydrukowania pracy magisterskiej, sprawdziła się z nawiązką :slight_smile:


(Haj) #5

Co do typów to w granicy 300 zł warte uwagi są też Epsony SX205 lub SX405. Oba z systemami indywidualnych tuszy i bardzo dobrą jakością wydruków.

http://www.epson.pl/internetLive/dctm/c … .inter.jsp

http://www.epson.pl/internetLive/dctm/c … .inter.jsp

A tu ceny:

http://www.ceneo.pl/1577053

http://www.ceneo.pl/1579528


(Eternalmarcos) #6

Pomijam już wypowiedzi przedmówców polecających epsony, do których tusze kosztują nawet 200zł.

Moim zdaniem warto zainwestować w HP DeskJet F375.

Urządzenie godne polecenia. Posiadam je.

Tusze: 60zł pełen komplet, a może wydrukować na nim 600stron czarno białych i 250 kolorowych.

Uważam, że poniekąd te dane są błędne, gdyż moja drukuje więcej. :slight_smile:

Jakość wydruku b. dobra. Zarówno na papierze zwykłym jak i p. fotograficznym


(Haj) #7

Jeśli już to HP F735…

Osobiście posiadam takie urządzenie w pracy i nie wiem w jaki sposób osiągasz deklarowane wydajności. U mnie po ok. 300 stronach w trybie mieszanym (wydruki mono i kolor) drukarka sygnalizuje niski poziom tuszu czarnego. Są to pierwsze tusze a z doświadczenia wiem że HP lubiło bawić się w jakieś startowe pojemności i dlatego też mam jeszcze nadzieje na chociażby zbliżenie się do deklarowanych wydajności przy następnych tuszach.

To co piszesz o Epsonach to po prostu nieprawda. Komplet tuszy do SX205 to koszt ok 150 zł http://swiat.drukarek.pl/produkty/72766 … x8400.html więc pomyliłeś się jedynie o jakieś 25% Jasne nie jest to 60 zł jak w przypadku wspomnianego HP ale weź też pod uwagę że w Epsonach masz system osobnych tuszy i w związku z tym trochę większą oszczędność jeśli chodzi o wymianę konkretnych tuszy a nie całego kartridża kolorowego.

Jeszcze uwaga co do samej jakości wydruku. Jako że mam bezpośrednie porównanie sx405 i F735 (SX405 użytkuję czasem gościnnie u brata) mogę coś powiedzieć o obu urządzeniach. Nie mówiąc już o samych detalach, odwzorowaniach kolorów, szczególikach, gamach, przejściach tonalnych - na czym kompletnie się nie znam i co więcej nie traktuję tego jako priorytet bo te urządzenia nie są dedykowane bezpośrednio do foto, to jeśli chodzi o mnie za Epsonem przemawia to że wydruki są suche bezpośrednio po wyjściu z drukarki. Nie muszę się tam zastanawiać czy już dany wydruk można wziąć do ręki czy jeszcze musi poleżeć…