Jaka drukarkę kupić żeby jej eksploatacja potem była tania?

Witam wszystkich. zastanawiałem się ostatnio nad ceną drukarek i jej eksploatacja mam na myśli taka sytuacje ze są drukarki za 200zł dobrych marek jak hp ale eksploatacja przypadku drukarek atramentowych jest w tedy droga czasami nowy zestaw kartridży (czarny + kolor) jest droższy niż nowa drukarka. Istnieje metoda napełniania ale i w tej dziedzinie jest wiele problemów ponieważ istnieje wiele rodzai tuszy wiec laik może się niepołapać mało tego sami producenci utrudniają sprawę bo z drukarka jest tak zaprogramowana ze wiec na ile może starczyć pojemnik i nawet po napełnieniu drukarka nie chce drukować bo twierdzi ze są puste wiec stosuje się rożne chipy które restartują ale i z nim jest problem ponieważ jest to pełnia chińszczyzna wiec nie zawsze działa tak jak należy, istnieją także “System stałego zasilania” (Ciss) stosowany np. w epsonie ale i z tym słyszałem są problemy min z wspomnianymi chipami. Istnieje także opcja lepsza czyli pojemnik jest osobno i głowica jest osobno wiec kupno nowych pojemników jest tańsze niż w systemie głowica razem z pojemnikiem jak np. w Hp tyle ze opcja głowica z pojemnikami jest oczywiście droższa. Kolejna sprawa to żywotność jak wiadomo niema rzeczy wiecznych wiec każdy kartridż można napełnić ograniczona ilość razy (wiele zależy od same producenta i wykonania). Nie wiem jak ma się sprawa z drukarkami laserowymi wiem że istnieje opcja napełniania samego proszku do tonera (np. drukarka KYOCERA FS-1030D wsypujemy sam proszek i drukuje jak trzeba). I teraz mam do was prośbę żeby każdy kto ma pojecie wypowiedział się na ten temat każdy wolał by zapłacić trochę więcej za drukarkę żeby eksploatacja potem, była tańsza. Może sama redakcja przeprowadziła by w tej dziedzinie jakiś test bo widziałem wiele testów drukarek na kilku stronkach ale żądnego testu metod napełniania i eksploatacji zamiennikami tuszy. Na pewno ten test przydał by się wielu użytkownikom. Fajnie by było gdyby wypisać wszystkie metody opisać ich wady i zalety i zastosowanie ich w konkretnych modelach drukarek. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Jeśli zależy Ci na niskich kosztach eksploatacji to kup sobie drukarkę laserową.

Jeśli wystarczy ci druk monochromatyczny to warto zainteresować się np. takimi:

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/326393 (opinie)

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/414527 (opinie)

Regenerując tonery bardzo ograniczysz koszty eksploatacji.