Jaką drukarkę polecacie?

Witam.

Jak w temacie,chce kupić niedrogą drukarkę kolorową więc laserówki odpadają z tym że nie specjalnie jestem w temacie drukarek.

Znalazłem taki model EPSON Stylus S22 - A4, kolor, 1440 dpi, 29/15 ppm w cenie 150zł.Co o niej sądzicie.Używana będzie sporadycznie 1-2 razy w tygodniu a może się zdarzyć że przez miesiąc nic nie będę na niej robił.Nie będę drukował zdjęć z aparatu,ale tekst,grafiki,wykresy czasami jakieś zdjęcie które będę musiał umieścić w pracy.

-czy gdy będzie stała nie używana np.miesiąc nie pozasycha tusz w dyszach itp,i czy nie uszkodzi się,

-oryginalne tusze,czarny 5,9ml w cenie 37zł,kolory 3,5ml w cenie 32zł.Czy to dużo czy raczej skromna ilość bo nie chciał bym co 2 miesiące ich kupować,

-czy ma ktoś może ten model i może napisać jak się sprawuje i czy są jakieś zamienniki tuszy bo trochę szukałem w necie i nie znalazłem albo źle szukałem,

Może jakieś propozycje odnośnie innych modeli drukarek od osób które je posiadają i mogą coś o nich powiedzieć (do 200zł).Chodzi również o koszty eksploatacji. Znalazłem jeszcze taką CANON PIXMA iP2700 do której są zamienniki z tym że EPSON o którym pisałem ma 4 karticze ,wjęc jeśli któryś się skończy to tylko jego trzeba wymienić a w tym CANONIE są 2 czarny i kolorowy,to chyba gorsze rozwiązanie.cena 149zł

I następna LEXMARK Z617 która ponoc ma duże karticze z tuszem i są zamienniki.Cena 199zł

Do LEXMARKA z617 jest sporo zamienników już od 35zł za 15ml czarnego i od 37zł za 15ml kolorowego.

Tylko co myślicie o nich

POZDRO

ja bym ci polecal Epsona sam mam epsona r200 starszy model ale nigdy mnie nie zawiódl canonki sa wadliwe i problem z tuszami jesli ie sa w osobnych pojemnikach a co do lexmarka nie polecam wogle dziadowska firma moim zdaniem

Polecam Canona IP3600, drukarka co prawda jest droższa i kosztuje ok. 250 zł ale eksploatacja jest tania i zamienniki 11 ml kosztują po 2,50 za kolor. Po za tym jakość druku jest doskonała. Ogólna zasada jest taka że im tańsza drukarka tym droższa eksploatacja. Ew. Epson SX218, cena jest podobna do Canona ale to urządzenie wielofunkcyjne i tusze podobnie kosztują :slight_smile:

Dzięki

Jeszcze takie pytanie.Gdy mamy w drukarce 2 karticze z tuszem,jeden z czarnym,drugi z kolorami i skończy się np w karticzu z kolorami jeden kolor to czy można drukować pozostałymi czy jest blokowany i można drukować tylko czarnym,czy może nie można nic drukować dopóki się nie zmieni na nowy.