Jaką drukarkę wybrać?

witam

chcę kupić jakąś drukarkę, tanią, dużo drukował nie będę, atramentówkę i żeby kartridże były tanie (albo łatwe do napełnienia)

co polecacie?

Proponuję coś od Brothera np. DCP-145c , sam mam i nie narzekam poczytaj o nim opinie.

Tak jak poprzednik. Zdecydowanie Brother polecam. Coś z modeli ze skanerem. Obecnie w sprzedaży są modele. Tusze śmiesznie tanie, za jeden kolor gości na Allegro chcą do 4zł :smiley:

Ja posiadam model DCP-130C. Skanuje, kopiuje, drukuję, nawet zdjęcia z imprez.

Trzeba tylko uważać i pilnować żeby była cały czas do sieci włączona. Codziennie włącza się na minutkę i czyści sobie głowicę drukującą. Jeśli wyłączysz ją z sieci na kilka dni może być potem kłopot z udrożnieniem jej i będzie lipa.

Nie ma czegoś takiego jak tania drukarka z tanim tuszem. Jest zasada im droższa drukarka tym tańsza eksploatacja i na odwrót.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -2615.html

Dodane 19.01.2010 (Wt) 20:42

Za “taką” kasę bałbym się to włożyć do sprzętu, bo to chyba tuszem nie nazwiesz.

może lepiej wziąć epsona z serii SX, tusze tanie !!

Polecam HP Deskjet F735

A mi wszystko pięknie śmiga. Tak tylko napisałem. Zawsze można wsadzić np ActiveJet tusze. Też dobre zamienniki te powyżej 10 zł za kolor. Lub komplet czterech tuszy za 32 złocisze. W każdym razie. Miałem już HP, Brother’a nie zaminiłbym na żadną inną. Dla mnie, do druku dokumentów, kopiowania i drukowania nawet zdjęć z wakacji wystarcza.

myślę nad kupnem HP Deskjet D1660 ktoś ma ?? a dokładnie : http://allegro.pl/item892730579_hp_desk … tusze.html

lub któryś z Brotherów zauważyłem też epson DX4450 która ma bardzo tanie tusze i jest dosyć tania (120zł)

Chyba jak długo będe żył, tak długo będe odradzał Epsony.Te urządzenia to jakś pomyłka.Miałem model DX8450.Użwał tych samych samych tuszy co dx4450.Małe pojemniki z tuszem kończą się w ekspresowym tempie, duże kłopoty z używaniem zamienników,skaner nie działa przy braku tuszu,wyczerpanie jednego koloru zatrzymuje całe drukowanie,także w czerni.Częste zasychanie tuszu w dyszach,dotyczy orginałów jak i zamienników

Bardzo tanie tusze?Chyba że mówimy o zamiennikach

Mam okazję użytkować Epsona SX405 (następca DX8450) i mam lekko odmienne zdanie. Używam tego sprzętu co prawda gościnnie ale w sumie dość często (przeważnie jak potrzebuje wydruków prezentacyjnych). Do tej pory żadna z użytkowanych przeze mnie drukarek nie zapewniała tak dobrej jakości i kompletnego braku problemów z rozmazywaniem się wydruków. Muszę zaznaczyć że urządzenie pracuje na tuszach oryginalnych ( z uwagi na ich specyficzne właściwości http://www.centrumpapieru.pl/news13,atr … ultra.html ). Co do samych kosztów użytkowania to nie odbiegają one wcale od innych drukarek (mówię tu oczywiście o tuszach oryginalnych). Nie będę bronił tego sprzętu za wszelką cenę ale uważam że jest to całkiem niezła propozycja dla ludzi szukających przede wszystkim dobrych wydruków w rozsądnej cenie (nie mówię tu o wydrukach masowych bo do tego służą drukarki laserowe lub atramentowe biznesowe).

Co do blokady drukowania gdy brak któregoś z kolorów to z tego co wiem tyczy się ona wszystkich drukarek stałogłowicowych niezależnie od producenta - jest to zabezpieczenie przed zapowietrzeniem głowicy.