Jaka dystrybucja obsłuży karte ralink rt2500 802.11g mini

Pytanie jak w temacie jaka dystrybucja obsłuży kartę ralink rt2500 802.11g Cardbus /mini-pci. jestem początkującym użytkownikiem systemu linux mam zainstalowaną dystrybucje linux mandriva 2009 power pack (wcześniej miałem 2007 free i jakoś działało ale chyba ze sterownikami windowsa nie wiem jakoś działało )i nie mogę dojść do ładu instalowałem już sterowniki jedne i drugie ale nic korzystałem z wielu stron internetowych próbowałem wielu rozwiązań no i porażka :frowning: . nie zrezygnuje z przejścia na linuxa bo jest bardzo ciekawym systemem jak mandriva 2009 to jaka inna dystrybucja obsłóży moją kartę?? Proszę o pomoc napiszcie jaka dystrybucja ma wbudowane sterowniki dla ralink rt2500 802.11g Cardbus /mini-pci, lub czy mandriva 2009 obsługuje tę kartę i jak to zrobić, może źle coś robiłem.

Mandriva powinna obsługiwać tą kartę, mieć już wbudowane sterowniki. Podobnie Ubuntu - pod 8.04.1 działała, ale maksymalna szybkość to 1mb/s zamiast 54, może w nowszym coś poprawili.

Nie trzeba przypadkiem firmware do niej ściągać? Jeśli możesz, to podłącz Mandrive do internetu przez zwykłą kartę sieciowąI(kabel). Po nawiązaniu połączenia, włóż kartę bezprzewodową do portu(minipci pewnie?). Mandriva być może sama się spyta o pobranie odpowiedniego firmware. Jak nie, to pewnie jest w repozytorium(menadżer paczek). Osobiście mam ralink-a zasilanego sterownikiem rt73usb. Podejrzewam, że potrzebujesz tego samego firmware. Nie mam jednak czasu go szukać. Wpisz w Google serialmonkey lub serialmonkey wraz z modelem karty.

Ubuntu 8.04 załapie (max to 11Mb), z tym że tam nie będzie kanałów europejskich chyba 12,13

Lub skompilować te sterowniki (u mnie jakoś ze strony ralinka nie chodzą, a te tak)

http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Downloads