Jaka firma monitorków leprza?

Elo mam problem nie wiem na jaki monitor sie zdecydowac… czy LG czy Samsung no i zaproponujcie model tak ok 1,5 tysiąca

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 15:45

producent LG

przekątna 19 cali

technologia wykonania TN

rozdzielczość nominalna 1280 x 1024 piksele

kontrast 2000:1

jasność 300 cd/m^(2)

maks. częst. odchylania pionowego 75 Hz

maks. częst. odchylania poziomego 83 kHz

wielkość plamki 0,294 mm

czas reakcji plamki 4 ms

kąt widzenia pion 160 °

kąt widzenia poziom 160 °

ilość wyświetlanych kolorów 16,7 mln

analogowe złącze D-Sub 15-pin tak

cyfrowe złącze DVI tak

spełniane normy jakościowe TCO 2003

szerokość 412 mm

wysokość 414 mm

głębokość 237 mm

waga 5,4 kg

1.Popraw błąd w tytule “lepsza” a nie “leprza”

2.Zmień grafike w podpisie jest za duża (Łamiesz regulamin)

  1. Nie mam zaufania do Samsunga wziąlbym coś z LG

Ja polecam Ci Lg. Sam posiadam monitor LCD Lg i jestem zadowolny. Lg oferuje dobre warunki gwarancji. Nie napisałeś ile cali ma mieć monitorek ale z opisu monitora, który podałeś wywnioskowałem ze 19" więc ja polecam TEN

LG robi dobre pralki ale nie monitory

Ja jeeszcze nie słyszałem o pralkach lg :?

Słyszałem o nagrywarkach monitorach i innych ale nie o pralkach :!:

Uwierz mi tez sam mam monitor lg i jest wysmienity!!

Samsung i LG w swoich LCD mają niemal identyczne technologie zastosowane. Także procesy produkcji wyglądają podobnie. Jednak ja preferuję LG i taki też mam monitorek. Wszystko jednak zależy od zasobu portfela

ja tam tez mysle że LG są leprze mam Flatrona z wielkim tyłkiem (te stare monitory) i działa 5 lat:)

Samsung i LG to najlepsi producenci monitorów w porównaniu cena/jakość

Ja mam Samsunga i powiem, że Samsung najlepszy.

Każdy chwali to co ma ;- ) Ja mam Lg i naprawdę polecam. Zresztą jak widać większość zgadza się ze mną. :mrgreen:

No czy najlepi cena/jakość to nie tak do końca napewno LG i Samsung mają dość tanie monitory ale czy dobre to już druga sprawa - wystarczy się popytać w sklepach ile jest zwrtów - a jest sporo, napewno super monitory to Eizo ale to już inna klasa. Obecnie z tanich (ale nie najtańszych) bardzo fajne monitory to Sony.

Pozdrawiam.

Witam

I ja się dołączę do dyskusji, ale trochę w innym tonie. Ile mógłbyś jeszcze dołożyć do tego co masz

?

Za więcej o ok. 250 zł mógłbyś kupić np.: 20.1" Belinea 102035W (ceną podaną na tej stronie się nie sugeruj, oni biorą je z komputronika, a jak wiadomo komputronik jest troszkę drogi). Przy okazji przejżyj tamtejsze testy, są trochę suche, ale może to i lepiej.

Osobiście wziąłbym dołożył i kupił Belineę, a jak już się upierasz przy tych dwóch firmach to Samsunga (przy Lg albo trafisz na matrycę Samsunga, albo inną).

Aha nie sugeruj się czasem reakcji podawanym przez producenta, naprawdę nie warto. Lepiej oceniać na oko niż na papierze (idź do sklepu i popatrz jak obraz wygląda w rzeczywistości).

a NEC jest dobry?? słyszałem że też są dobre ale nie wiem czy są gorsze czy leprze OD LG

LEP** SZ **E

:evil: :evil:

To jeszcze mało słyszałeś :mrgreen:

http://pl.lge.com/proddivergent.do?cate … entId=0604

LG zajmuje się szeroko pojętą elektroniką: komputery, telefony, rtv, agd, audio…

OT

OTując dalej

LG wcale takich dobrych pralek nie robi. O pralkach mam troche pojęcia. :mrgreen: Wogóle odradzam zakup pralek naszpikowanych elektorniką. Jak się popsuje to potem jest problem z wymianą… no i ceną nowego kompnentu. Lepiej kupić prosta pralke.

Ale żeby ni było że post to tylko OT to polecam Samsunga. Ta firma mnie jeszcze nie zawiodła a monitorki robi naprawde dobre. :slight_smile:

hehe ale ten temat nie jest o pralkach tylko o Monitorach… a te Monitor co sie obraca o 180 stopni dobry?? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

to /cenzura/

oj chyba żarty. Gdy kupowałem monitor 4 lata temu za 900 zeta Samsunga gość powiedział, że najlepsza firma monitorów to LG a druga Samung a że nie mieli na stanie takie LG jakiego chciałem wziąlem Samsunga. Bezawaryjny, żadnych wad jedzie na 100Hz już 4 lata

Bardzo dobre monitorki. Mam Neca w firmie i przyjemnie sie na nim pracuje. Nie ma żadnych problemów. Ale osobiście i tak polecam LG.