Jaką grafikę, dysk procek itp?

Witam wszystkich.

Mam problem chce doradzić coś koledze, znam się na pecetach ale już w nowościach nie jestem na bieżąco jak kiedyś, gdyż coraz mniej nowości interesują mnie :slight_smile: Zwłaszcza jak się kasy nie ma :slight_smile:

Mam taki problem, kolega chce kupić komputer i nie wie co wybrać

dlatego chciałem się was zapytać abyście mi poradzili.

Chodzi mi o to jaki wybrać procek?

Bardziej polecacie ATHLONA czy celerona? Ponoć lepszy do gier Athlon

jaką płytkę główną

jaki dysk lepszy sata czy jednak ATA z jakim cache

oraz jaka grafika i ram?

Kolega chce kupić od tej firmy: http://www.profitpc.pl/index.php?wid=builder

tam jest konfigurator i chciałbym abyście polecili mi to co wy skonfigurujecie.

Ja wybrałbym taki:

Procek:AMD ATHLON 64 3000+ BOX (AM2) (304.00zł)

Płyta Główna: tutaj mam problem z wybraniem osobiście preferuję gigabyte ale sam już nie wiem jaką wybrać i tu najbardziej by mi zależało na opinni tego, gdyż od płyty głównej zależy wszystko :wink:

Obudowa: na bank z 400w zasilaczem ale jakiej firmy polecacie?

Karta Graficzna: osobiście wybrałbym GeForce zamiast radka ale jaki lepszy pod port AGP czy jednak Express? Ja myślę, że lepiej AGP ze względu na to, że express i tak zostanie zaraz wyparty czym innym, a agp sprawdzony :wink:

Dysk: tutaj jaki lepszy sata czy ata i jaki cache dalibyście?

Ram: tu na bank 1024 ale czy DDR czy DDR2 jednak i goodrama czy inna wiem kingstone lepszy :wink:

Byłbym wdzięczny za pomoc, bo bardzo mi zależy, a ja już jakoś w nowinkach dogłębnych nie szperam :slight_smile:

Podaj calkowity budrzet to wtedy mozna doradzic a tak to mozemy doleciec do 10K.

A ten sklep to do zmiany bo nawet pozadnych plyt niemaja,o zasilaczach juz niewspomne,wogole bieda tam.

tak do ok 3.600-800 razem z monitorem czyli trzeba odjąć ok 700 zł

Za ~3200.

caef2027e37a4c43m.jpg

Jeśli to ma być LCD za 700 zł to odradzam za ~500 zł można kupić CRT Samsung SynicMaster z plamką 0.20, 17’’.

sklep http://www.znak.pl

Za 3k można kupić już ładny zestawik pod C2D :slight_smile:

Core 2 Duo E6300 / poczekć 2 tyg. na E4300 (większy mnożnik)

Biostar TForce PT965 / Asus P5B

GoodRam/OCZ/PDP/Geil DDR2 2 x 512MB 667MHz / Lub jedna kość 1Gb, a w przyszłości dokupić drugą

GeForce 7600 GS Galaxy 256MB 1.2ns Zalman / Readeon X1650XT

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 xxxAS 16MB

BenQ DW 1655 / LG H22L

Chieftec 450W

Do tego jakaś buda

Razem +/- 3000zł

Monitor to już koledzy ci doradzą :slight_smile:

monitor jeszcze się zobaczy, a jak z ta konfiguracją? Bo pod linkiem jest ale mały obrazek i nic nie widać :slight_smile:

Link poprawiony :slight_smile:

Jak koledze obudowa nie będzie odpowiadać to można inną, jak nie będzie korzystał z Light Scrible to nagrywarka Pionieer 111D.

ale brałes konfiguracje na tej www co podałem? Bo tam kumpel chciałby kupić kompa :slight_smile:

Klikasz na obrazek i się powiększy :stuck_out_tongue:

Konfig jest ze sklepu znak.pl

Mają najtańsze części.

Sklep który podałeś ma bardzo mały asortyment, więc dobrego kompa w nim kupić to nie da rady :slight_smile:

Przecież tamten sklep jest kijowy, ogólnie to nic tam nie ma, znak wysyła kurierem za 11 zł w dowolny rejon kraju.

wiecie ale chodzi, ze ten sklep jest na miejscu wiec latwiej z reklamacjia itp. po 2 kumpel woli to co na miejscu niz poza miejscem zamieszkania :slight_smile: Ja moze zrobilbym inaczej ale jemu to nie odpowiada dlatego bardzo mi zalezalo na konfiguracji z tamtego sklepu :slight_smile: chodzi takze tutaj o raty wiec dlatego tamten sklep :wink:

Znak prowadzi sprzedaż ratalną, jak by komp zdechł to wysyłają zastępczy, tamten miejscowy raczej nie da kompa na czas naprawy, a wysyłka 11 zł to nie majątek. Tamten sklep z tego co widze wogle nie sprzedaje zasilaczy, a zasilacze w obudowach są skrajnie niskiej jakości, bomby zegarowe, znak daje gwarę na każdy element kompa, oddzielnie.

jak juz jesteście tacy mili to napiszcie co może dziać mi się z moim kompem.

Przed grudniem miałem pamięć ddr 256 L3 PC 3200 Goodram, a płyta główna to Gigabyte GA8IE533 Procek 1,7 Celeron

i wszystko było ok potem sprzedałem pamięć i kupiłem 512 o takich samych parametrach jak ta wyżej i od razu cos było nie tak Blue Screen no ale tylo 1 czy 2 było potem po świetach koszmar w ciągu dnia do 20, a pod konioc grudnia miałem tak, że od razu czasami były blue screeny.

Komunikaty dotyczyły różnych rzeczy tcp lub ster od grafiki albo inne błędy, dosłownie wszystko jakby było to tylko tcp to może wina firewall ale nie.

Co do napięcia zasilacza to jest róznie kiedyś było 11,8 coś takiego, a w grudniu coś mnie natchneło patrze, a tam schodziło do 10,9 mówiąc o tym + 12 te wersje dawał mi program w windowsie i także w biosie.

Badałem miernikiem i napięcie także teraz jest 11,5 a inne w biosie nie miernikiem to + 5 jest 5,001 +3,3 3,120

Więc zgłupieć idzie co to tych pomiarów, bo według bios to jest niedobrze, a według miernika ok.

Puściłem test pamięci ram memtestem w najnowszej wersji i w teście 5 pokazały błędy się na ok 90 mb ok 100 błędów więc reklamowałem pamięć testowali ją na 3 różnych kompach i pamięć jest ok.

Powiedzieli mi, że to nie pamięć bo u nich jest ok więc zgłupiałem w tym momęcie z tego co gadałem z kolesiem to wina może leżeć po stronie kontrolerów.

Kondensatory na płycie są ok, a natchneło mnie coś wczoraj na rozebranie zasilacza i w nim 3 są napuchniete co by oznaczało winowajcę ale juz sam nie wiem co o tym mysleć.

Dlatego prosze o pomoc, bo nie wiem co w tej sytuacji zrobić z tego wynika, ze zasilacz do wymiany ale czy coś jeszcze nie jest uszkodzone np: płyta czy coś nie jest z tymi kontrolerami? ja już sam nie wiem.

Komp był kupowany w JTT chyba każdy słyszał o tej firmie.

Zasilacz 350 W Schalt Netzteil

Płyta: gigabate GA8IE533

Procek: 1,7 Celeron

Grafika: GeForce 2 MX

Ram: Obecnie 512 Goodram Pc3200 DDR

Dodam jeszcze od siebie, że w grudniu zdarzyło sie tak, iz podczas kopiowania płytki coś staneło wyglądalo to jakby przez moment zabrakło zasilania do DVDromu lub jakby laser zgubił się.

Wczoraj robiłem formata i podczas instalacji też wyglądalo tak jakby się głubił potem po zainstalowaniu wywalało mi błedy to raz z schostem a raz explorerem, net nie był jeszcze podłączony dopiero świerzo po instalacji.

Potem flashowałem bios do tej samej wersji co miałem i nie wiem czemu blue screena jakoś od tamtej pory nie miałem. Ale błędy svchost itp. tak.

Ja naprawdę zgłupiałem już przy tym blaszaku do serwisu łatwo zanieść ale kase też łatwo wydać trudniej zdobyć po 2 gdybym miał wymieniać płytę to stracę licencje na windowsa, bo to oem.

Co myślicie o tym problemie. Ja widze tu zasilacz na bank do wymiany ale czy coś jeszcze czy te kontrolery faktycznie mogły paść?

Złączono Posta : 07.01.2007 (Nie) 20:53

aha…Dzięki wszystkim za poradę co do kompa kolegi…osobiście jeśli kiedyś miałbym kupowac to kupię tam gdzie pisaliście przekonałem się :slight_smile:

Ale kolegi nie przekonam…chyba :wink:

Porzycz od kogoś dobry zasilacz i przetestuj.

Pewnie to on jest sprawcą tego wypadku :slight_smile:

wiem ale kumpel jakoś nie jest do tego typu rozwiązań przekonany