Jaka jest dopuszczalna temperatura karty graficznej?

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaka jest dopuszczalna temperatura pracy dla nvidia geforce 9400gt.

A do jakiej temperatury w stresie Ci dochodzi? pomiar-temperatur-t340449.html

Wrzuć walidację z GPU-Z.

Prosze oto temp. jaką karta osiąga w stresie.

09920398942435247651_thumb.jpg

54? Zostaw :slight_smile: może mieć nawet kolo 85, zależy od rodzaju chłodzenia.

Ta, tylko nie wiadomo, czy dobrze program odczytał…

  1. Przeprowadź walidację programem GPU-Z, żebyśmy dokładnie wiedzieli z jaką kartą mamy do czynienia. (podrzuć link na forum)

  2. Przeprowadź test GPU programem OCCT (GPU : OCCT, Test Type: Auto (1h) chyba że nie masz czasu to zrób 30min, Shader Complexity: Optimal (8), +FullScreen, -Error Check). (wygenerowane wykresy wrzuć do galerii forum gallery/index.php)

1.http://www.techpowerup.com/gpuz/9wsxz/ prosze oto walidacja

Rdzeń zbudowany w 65nm spokojnie da sobie radę z wysokimi temperaturami i podana wyżej temperatura 85*C faktycznie nie powinna być zabójcza dla układu, ale wiadomo, że im chłodniej tym lepiej. Oczywiście ciągle zakładamy, że odczyt temperatur jest prawdziwy i zgodny z rzeczywistością.

No i czekamy na porządny wykres temperatury w stresie z OCCT…

I oczywiście zakładamy też, że karta ma chłodzenie aktywne, bo jeśli pasywne to nawet nie ma o czym mówić :wink: Podana przeze mnie temperatura (85’C) prędzej właśnie takie chłodzenie przypomina. Mój GF8600GTS po zabawie w Crysisa miał koło 90 stopni i zawsze osiągając tą granice zaczynał wariować - nic dziwnego…

A mój GF 9600gt mobilny w laptopie dopiero po osiągnięciu 94*C zaczyna zmniejszać zegary, ale błędy wyskakują dopiero po podkręceniu mocnym.