Jaka jest odpowiednia temperatura dla mojego laptopa?

Witajcie! Jestem w posiadaniu laptopa Lenovo z prockiem Intel I5-4200M 2,5 GHz, 8 GB ram. Zwracam się do Was z pytaniem, czy temperatury z aplikacji SpeedFan, podczas normalne pracy, bez uruchomionych żadnych gier są odpowiednie, czy laptop się przesadnie nie grzeje? Dodam, że mam go dopiero jakieś dwa dni. Z góry dziękuję.

 

Screenshot w załączniku!

 

 

 

post-143277-0-30439700-1405544500_thumb.

Cześć,

 

Jeżeli program prawidłowo odczytuje temperatury, to tak - są one w porządku.

Hwinfo i daj only-sensors. W przypadku np. mojego laptopa tam były widoczne temperatury z innych czujników, których speedfan nie odczytuje.

Screenshoty załączone :wink:

Temperatury w normie jak na i5 w laptopie :slight_smile:

Gdy powiedzmy, gram sobie na lapku w Counter Strike: Global Offensive, to jaką wartość nie powinna przekraczać temperatura? Mam nadzieję, że mogę spokojnie pograć po kilka godzinek dziennie na najniższych ustawieniach :wink:

Góra 80.

Sprawdź sobie na notebookcheck’u jakie temperatury osiąga Twój model laptopa i porównaj :slight_smile:

Czyli jak będę nerdził po kilka godzin dziennie, z temperaturką, ok 70 stopni Celcjusza, to o nic nie muszę się martwić?

 

@edit

Niestety mojego lapka nie ma na notebookcheck’u, ani jakiegoś minimalnie podobniego. W wyszukiwarce gdzie było miejsce na model wpisałem G510, które widnieje na jednej z naklejek.

 

@edit2

Dodam, że grając w CS:GO temperaturka się wacha od 60 do 70. 

 

@edit3

Dowiedziałem się, że póki nic się z lapkiem nie dzieje to nie mam o co się martwić. Temat do zamknięcia ;3