Jaka jest różnica między net a notebokami


(CloNu) #1

Na allegro są dwie kategorie komputerów przenośnych

0a09f7f9110cb570.png

Jaka jest miedzy nimi różnica?


(Dawiddek55) #2

Notebook-czyli normalny laptop, np. HP Pavilion.

Netbook- To mini laptop, bardzo mały, który ma mnij ramu itd. ale jest bardziej odporny na zakurzenia itd.


(Robert Zgrzebnicki) #3

Notebook - laptop z krwi i kości.

Netbook - wersja mini, o mniejszych osiągach etc.

Jeżeli chodzi o netbooki, obecnie toczy się bój w kwestii systemu operacyjnego (XP i Linux), a niedługo na horyzoncie pojawi się Windows 7 Starter (Vista nie nadaje się na netbooki).


(Cobra000) #4

Netbook jak sama nazwa wskazuje znajduje zastosowanie w szerokopojętym korzystaniu z Internetu. Netbooki są bardziej mobilne (ze względu na rozmiary i pobór prądu z baterii, która w zależności od pojemności może utrzymywać netbooka nawet przez 7-9 godzin), jednak jest to okupione niskimi możliwościami sprzętowymi (gry 3d czy bardziej wymagające filmy (np. fullhd 1080p) będą sprawiały problemy) Netbooki znajdą swoje zastosowanie w pracy biurowej, pisanie dokumentów, drukowanie, wysyłanie maili. Zintegrowana karta graficzna, biurowy procesor i do 2GB ramu radzą sobie z tym na windowsie xp bez przeszkód. Chcesz grać? kup notebooka za minimum 3000 pln… Do tego wszystkiego dochodzi mniejsza matryca (8.9-10.2") (8.9 to wg mnie przesada, nie wiem jak możnaby na takiej pracować, sam mam 10.2) i najczęściej brak napędu optycznego (CD,DVD itp) (można to desktopowo rozwiązać zewnętrznym za -set złotych. Notebooki to sprzęt do wszystkiego prócz jak to kiedyś reklamowano - przenoszenia ich, netbooki są przenośne.


(Wiktor 1996 96) #5

Notebook - jest to normalny laptop czyli od 13 do 19 i więcej cali

Netbook - jest to bardzo mały laptop od 7 do max 11-12cali, mniejsza pojemność dysku i dyski SSD,prawie zawsze brak napędu dvd choć są już z napędami,mniejsze taktowanie proca i RAM.