Jaka jest różnica pomiędzy Vistą Home Basic a XP?

Bo jeśli chodzi o inne wersje (business, home premium, ultimate) to różnice widoczne gołym okiem a tutaj on (Home Basic) ma tylko Win Defender, Zaporę, IE 7 (wszystkie 3 można doinstalować do XP bez problemu najmniejszego), więc jakie te różnice są??

Jak umiesz, możesz również włączyc glassa w rejestrze :slight_smile:

Ma również sidebara, takiego unikalnego :wink:

jest sporo małych funkcji, króre ułatwiają życie…xp już jest powoli przestarzały…

Dokładnie, taka jest różnica, że Windows XP został wydany w 2001 roku i jest przestarzałym systemem, a Windows Vista 30.01.2007 i wprowadza szereg nowych rozwiązań. No i ładnie wygląda, bo Luna w XP raczej nie była arcydziełem.

Co z tego, kiedy został wydany?

Do XP tez mozna doinstalować sidtbara i styl z visty.

I z pewnością nie będzie zamulać tak jak vista…

Ja jakoś mam Kompa i Viste Ultimate .

Intel Pentium 4 3.2

2 GB Ram DDR2 GoodRam 667 MHZ

Płyta Asus P5ND2- SE

Radeon x1650 Pro DDR3

I jakoś w ogóle nie widzę żeby zamulało nawet gdy np konwertuje muzykę lub film czyli dużo procka idzie to Counter Strike nawet się nie próbuje zlagować. Prawda jest taka, że XP jest rzeczywiście przestarzały. Vista ma szereg nowych opcji które ułatwiają życie poza tym według mnie jest bardziej stabilna przynajmniej jak na razie zauważyłem. Pozdro

vista zamula kompa…hahahahhaha =D> …na dobrym kompie chodzi vista szybciej niż xp…jedynie przy 512mb ramu i celafonie faktycznie zamula…tak samo jak xp na 256mb i duronie…pozatym wszystkich małych funkcji nie doinstalujecie…są jedynie dużo gorsze odpowiedniki…

człowieku to nie wygląd jest największą zmianą w systemach, poszukaj w internecie informacji i poczytaj trochę, bo ręce opadają :?

jedne z pierwszych wyników z google:

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?a=98&dz=8

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_Vista

To trochę tak jakbyś pytał jaka jest różnica miedzy np. mercedesem z przed 20 lat a tym z zeszłego roku. Przecież oba jeżdżą i dobrze wyglądają, a jak będziesz chciał to do tego starszego sobie zamontujesz HiFi, Tv i 15 głośników. Ale w którym dalej zajedziesz? I który jest bezpieczniejszy i bardziej komfortowy ?

Jezu jak ja niemoge słuchać wypowiedzi typu: Vista zamula system jak masz dobrego kompa to nic nie zamula wręcz chodzi ładniej niż XP. To samo jak byś do tej pory kożystał z WIN98 na sprzęcie optymalnym do tego Windowsa wżucisz XP to też mozna powiedziec ze XP zamula pff…

Różnica pierwsza:

DirectX 10

Różnica druga:

Obsługa nowych standardów

Jak tak dalej pójdzie, to nie starczy miejsca na serwerze :stuck_out_tongue:

No ja tak na pierwszy rzut oka zauważyłem coś, bez czego teraz nie mogę się obejść: indeksowanie i wyszukiwanie, znaczy Finder :slight_smile:

Pasek boczny Visty jak dla mnie jest najłatwiej modyfikowalny.

Poza tym coś dla rodziców: Kontrola gier (nie trzeba szukać oznaczeń na pudełku, bo są one w oknie podglądu gry) i czasu spędzonego przy komputerze.

Według mnie szybciej chodzi od XP, brak zawieszeń systemu. Szybko się uruchamia bo w końcu prawidłowo działa stan wstrzymania. Minus systemu duże wymagania sprzętowe, i wolniejsze kopiowanie plików w LANIE. Testy pokazują że na takim samym sprzęcie Vista64 jest wydajniejsza od XP. Nowo tworzone aplikacje będą wydajniejsze na Viście jak na XP. Areo Glas i pasek boczny moim zdaniem nie wniosły nic nowego do systemu, z areo podoba mi się narzędzie wycinanie, reszty nie używam bo po co system, przeciążać