Jaka jest róznica w poborze energii elekrycznej?


(apanasiuk) #1

jaka jest różnica w poborze energii elektrycznej?

pomiędzy pecetem AMD Phenom II X2 3,1 GHz, RAM 4GB DDR3, Samsung F3 500 GB, ATI Radeon HD 4890 firmy Asus a netbookiem pod linkiem http://allegro.pl/asus-1215n-d525-4gb-g ... 34793.html


(nnick) #2

Gigantyczna. Jakieś 300-400W w przypadku pieca, 20-30W w przypadku netbooka


(Ascent) #3

@UP

Bez przesady... taki komputer nie pobiera aż tyle mocy.

Taki zestaw z HD4890 pobierałby około: w spoczynku do 150W, pod obciążeniem do 250W (zależy jeszcze czy coś by było poddane OC).

Z kolei taki netbook potrzebuje około 20W mocy.


(scripter1) #4

apanasiuk , przelicz sobie moc kompa tu: http://www.coolermaster.outervision.com/advance.jsp

Mi według próbnych wyliczeń na bazie podanych przez ciebie danych wyszło już 333W (założyłem że masz niepodkręcanego procka, dysk sata z serii energooszczędnej oraz ram w 2 kościach i że nie masz nic więcej)

Ale jeśli chodzi o porównanie poboru energii między kompem stacjonarnym (dolicz energię pobieraną przez monitor) i laptopem o podobnej mocy to zawsze laptop jest bezkonkurencyjnie mniej prądożerny.


(Johny) #5

Więcej bierze stacjonarny pod obciążeniem,gdy np. grasz na full detalach (procesor+karta są obciążone i wtedy pobierają większą moc),netbook bierze mało,ale nie nadaje się do poważniejszych zadań,ma specjalne mobilne wersje części,które się spowalniają,aby oszczędzać energię (procesor Mobile i karta Mobile)