Jaka jest rożnica w tych kartach dźwiekowych?

Witam

Mam zamiar kupić karte dzwiekowa i na pewno będzie to X-Fi tylko mam dylemat bo nie wiem, ktora wybrac ;/ Na allegro są takie warianty:

SB X-FI XTREME GAMER-FATALITY PRO EDITION -PROMO 384 ziko http://www.allegro.pl/item292497757_sb_ … romo_.html

KARTA MUZ.CREATIVE SB X-FI mX XTREM AUDIO 128 ziko

http://www.allegro.pl/item294553404_kar … io_ss.html

Creative X-Fi XtremeMusic GOLD - 289 ziko

http://www.allegro.pl/item293429332_cre … 2_mcy.html

Wersje elite PRO pomijam bo karta będzie słuzyc do słuchania muzy, filmow i gier, a nie tworzenia. Jezeli ktoś jest obeznany w tym temacie to może powie czym się różnia te karty. Jedna z nich bedzie współpracować z głośnikami Logitech x-540. Czy będzie duża(jakakolwiek?) różnica pomiedzy kartą Xtrememusic-zwykła a wersja GOLD? (cenowo sie różnią znacznie;p).

Jeżeli GOLD jest lepsza to może warto dodać tą stówke wiecej na XTREME GAMER-FATALITY PRO EDITION? Jezli chodzi o kase to nie ma problemu tylko jezeli pomiedzy w/w kartami nie ma różnicy (lub jest minimalna) to po co wywalać niepotrzebnie forse?

z góry dziekuje:)

Porównałem je na oko na stronie creativa i na pewno wersja xtreme music jest dużo lepsza

xtreme audio jest bardzo mocno okrojoną wersją tej xtreme music ;] a tak w zasadzie to nawet nie wiem czy w tej xtreme audio jest ten właściwy procesor dzwięku który na pewno jest w xtreme music itp… ogólnie jak masz kasę to warto dołożyć ;] choć z drugiej strony pewnie i tak specjalnej różnicy na logitechach x-540 nie zauważysz ;]

Jeśli karta ma służyc też do gier to z czystym sumieniem polecam Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer-Fatality Pro

ze wzgledu na wbudowane 64 Mb XRAM co zdecydowanie przyspiesza działanie gier. Poza tym:

Karta dźwiękowa niezbędna dla wszystkich zaawansowanych graczy.

Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer - Fatal1ty Professional Series to karta dźwiękowa niezbędna dla wszystkich zaawansowanych graczy. To najszybsza karta dźwiękowa na świece, sygnowana przez jednego z najlepszych profesjonalnych graczy, która przyspiesza działanie Direct X, OpenAL i EAX 5.0, zapewniając najwyższą, kinową jakość dźwięku.

Karta umożliwia też płynne działanie gier - wbudowane 64 MB pamięci X-RAM przyspiesza ładowanie dźwięków. Włączenie Trybu Gier powoduje skierowanie 100% mocy obliczeniowej procesora X-Fi do obsługi dźwięku w grach oraz mechanizmu X-Fi CMSS-3D, zapewniającego realistyczny dźwięk przestrzenny w słuchawkach stereo - ważna funkcja szczególnie podczas imprez LAN lub nocnego grania. 24-bitowy Crystalizer X-Fi przywraca doskonałe brzmienie nagraniom o niskiej jakości, ulepszając dźwięk w grach, MP3, DivX i audycjach telewizyjnych do 24-bitowego poziomu.

* X-Fi, najszybszy na świecie procesor dźwięku, zwiększa płynność działania gier poprzez sprzętową akcelerację Direct X, OpenAL i EAX 5.0

* Funkcja X-Fi CMSS-3D Headphone zapewnia niewiarygodny dźwięk przestrzenny w stereofonicznych słuchawkach podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i grania

* Funkcja X-Fi CMSS-3D Surround przetwarza sygnał audio na dźwięk przestrzenny w standardzie 5.1 lub 7.1

* 24-bitowy Crystalizer X-Fi poprawia brzmienie wszystkich źródeł dźwięku, w tym plików MP3/WMA, strumieniowej transmisji dźwięku i filmów, dźwięku telewizyjnego i radiowego oraz filmów w formacie DivX i DVD

* Aktywna architektura umożliwia pracę w trybach “Rozrywki”, “Gier” i “Tworzenia Dźwięku”, kieruje zasoby procesora do zadań wykonywanych w danej chwili. Każdy z trybów posiada łatwy w obsłudze interfejs

* 64 MB pamięci RAM przyspiesza ładowanie dźwięków

—> mirek319 ==> czytałem o tych kartach ale nie chodzi mi o czyste zachwalanie produktu tylko o doświadczenie. Każda z w/w kart jest zachwalana: że super procesor dzwiekowy, przełom itp-zapewne tak jest! ale nie wybieram pomiedzy SB live a X-Fi tylko chce poznac różnice w poszczególnych wersjach X-Fi. Tu suche dane nie zdaja egzaminu. :slight_smile:

Jakims super graczem nie jestem :stuck_out_tongue: Zreszta studia na ambitne granie nie pozwalają.

mirek319 napisałeś, że 64 mb x-ram ZNACZNIE przyspiesza działanie gier :slight_smile: otóż jest to typowy chwyt marketingowy. Przyspieszenie jest według testów w zależności od gier 1-2% a nawet bardzo często jest taki sam wynik jak w sound blaster live 24-bit, więc jest to typowe wyciąganie kasy na nazwie fatal1ty.

Pozdrawiam