Jaka kamera internetowa 720p (najlepiej Logitech)

(Tomekfm) #1

Witam,

Poszukuje kamery internetowe do 150zł (nie dam więcej niż 200 z przesyłką kurierską!). Przede wszystkim kamera ma rejestrować obraz w rozdzielczości HD ready (720p), a nie programowo zwiększać rozdzielczość (bodajże Logitech C270 tak robi!) i kamera musi posiadać JASNY OBIEKTYW! ponieważ jedynym źródłem światła bd obiektyw LCD ( nie cały metr od mnie). Fajnie, gdyby miał autofocus. Ma godnie zastępować mojego starego Creative Live! Cam Vista IM (ten bez mikrofonu i autofocus'a jaszcze). Na mikrofonie mi nie zależy.

Interesują mnie Logitech'y C310, C510 i ewentualnie C525. I pytania: Warto dopłacać do C510/C525? I Czym się różni C510 od C525?

Z góry dziękuję.

tomekfm

(system) #2

Witam. Piszesz że chciałbyś aby kamerka miała autofokus (automatyczne ustawianie ostrości). Miałem tą kamerkę Microsoft LifeCam HD-5000 i właśnie w niej zobaczyłem jak działa autofokus. To jest po prostu wada kamerki . Kamerka co chwile ustawia ostrość , polega to na tym ze co chwile obraz robi się zamazany i za chwile ostry i tak cały czas. Jest to denerwujące dla obu stron wideorozmowy. Pozdrawiam

http://www.logitech.com/pl-pl/webcam-co ... ns/webcams

(Tomekfm) #3

Tylko, ze stroni Logitecha wynika, ze kamerki różnią się tylko zawartością pudelka (dodatkami), a skoro modele nazywają się inaczej, pewnie się czymś różnią. Często rozmawiałem z kolega z kamerka z AF (Logitech C270) i nie było żadnych kłopotów, nawet gdy przykładał jakiś tekst blisko kamerki efekt był bardzo dobry i natychmiastowy, fakt ze Canon'owska L'ka na Ultrasonic'u to nie jest;), ale MF mi osobiście nie przeszkadza, to się i tak ustawia tylko raz. Nie wiem czemu, ale jakoś kamerki Microsoftu mnie nie zachęcają, wolał bym coś z Logitecha, bo Creative teraz już tez ponoć fuszerkę odwala...

EDIT: Fundusz może się zmienić, zależy jak mnie pochłoną zakupy w sklepie fotograficznym...

I znowu pytanie warto dopłać do wyższych modeli (C510,C525) i polecacie może coś jeszcze?