Jaką kamerę wybrać cx115 vs cx130

(Dambuz) #1

Witam, mam mały dylemat. Chcę kupić sobie kamerę, przeglądałem wiele opinii i wybrałem dwie kamery firmy sony hdr cx 115 i hdr cx 130. Drugi wybór jest nieco lepszy, posiada stabilizację optyczną i szerokokątny obiektyw. Zastanawiam się jednak czy różnica między tymi dwoma kamerami jest na tyle duża, żeby dopłacać te 300zł, które robi dla mnie jednak pewną różnicę. Głównie kamerować będę w pomieszczeniach(dobrze oświetlonych) oraz mecze na hali. Liczę na jakąś sensowną odpowiedź, gdyż za te dodatkowe 300zł zawsze można kupić lepszą kartę oraz jakiś statyw.

(mikber18) #2

Częstą dobrym sposobem aby porównać jest poszukanie w internecie filmików zrobionych tymi kamerami. Do tego możesz wykorzystać youtube.com oraz GoogleVideos.

A tutaj masz przykładowy link: click

(Anawald) #3

Przez 2 miesiące analizowałem,porównywałem oglądałem testy czytałem opinie wszystkich kamer SONY,PANASONIC CANON,JVC i SAMSUNG w cenie ok.2tys.Najlepiej wypadła PANASONIC HDC-SD90.Kupiłem za 1923 zł i jestem bardzo zadowolony.Świetna jakość filmów ,najlepszy stabilizator,najszybsza -50kl/s,Made in Japan!!funkcja 3D!!!/możliwość dokupienia przyszłościowo konwertera ok.700zł./Też miałem dylemat aby jak najlepiej ulokować pieniądze ale nie żałuję tego zakupu.

(Dambuz) #4

Czytałem o tym Panasonicu sporo dobrych opinii, ale jest dla mnie trochę za drogi. Szukam czegoś max 1500zł i tutaj wydaje mi się, że najlepsza jest cx130, i to chyba na nią się zdecyduję. A co do testów na serwisach typu youtube to oglądałem filmy, jednak nie są one miarodajne, gdyż jakość jest nieco gorsza niż obraz prosto z kamery. Zależy mi na opiniach osób, które miały styczność z tymi kamerami.