Jaka karta ~800zł

Witam. Składam sobie komputer i zastanawiam się nad kartą graficzną za tak około 800zł.

GeForce with CUDA GTX 260 (Core216) Gigabyte OC 896MB

GeForce with CUDA GTX 275 BFG 896MB 2xDVI OC

Zastanawiam sie nad tym. A może coś innego? Chciałbym GeForce’a ale jak zaproponujecie Radeona to też nie będzie źle. Procek w kompie to będzie AMD Phenom II Quad-Core 955. Więc co proponujecie za 800zł.?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=18906

Gigabyte GeForce GTX 275

Osobiście także przymierzam się do zakupu konkretnie tej karty. Czytałem wiele pochlebnych opinii na jej tamat.

XcoreF1 , czytałem rano test Radeona HD4890 vs. GF GTX275i prawie wszędzie był minimalnie lepszy GF GTX275.

Chyba kupię GTX275 w takim razie

Zrobisz jak zechcesz, ja Ci tylko podałem propozycję, byś mógł dokonać najlepszego wyboru :slight_smile: Jak chcesz, możesz wziąć wersję najtańszą, ta co podałem jest z dobrym chłodzeniem.

Mam straszny dylemat… Nie wiem już czy HD4890 czy GTX275… Co Ty byś brał?

K/lMIL, poczytaj jeszcze trochę testów.

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=18094 - trochę taniej, ale faktycznie w tej cenie bierz HD4890/GTX275.

U mnie wyrobiło się jakieś przekonanie, że bym brał HD4890. W porównaniu do twojej ma lepsze taktowanie rdzenia, ale gorsze taktowanie pamięci. Ma shader model 4.1 i OpenGL 2.1, w porównaniu do GTX275 z shaderem 4.0 i OpenGL 2.0 (nie wiem jaka różnica w tym jest ale niech będzie :slight_smile: ) Co ta karta jeszcze ma… aaaa, racja, HD4890 ma pamięci GDDR5 :slight_smile: I to chłodzenie… :smiley:

Więc, ja bym brał Radeona :slight_smile:

Specyfikacja, która nie zawsze odnajduje odzwierciedlenie w rzeczywistych testach. Przejrzyj testy w różnych serwisach jak karty zachowują się w poszczególnych grach które Cię interesują i zdecyduj.

No właśnie w grach to GTX275 w 8/10 przypadkach wyciąga więcej klatek przy tych samych ustawieniach.

W jednym teście…

Przejrzyj jeszcze inne i patrz głównie na te gry, które Cię interesują.