Jaka karta graficzna będzie lepsza na moim komputerze?

Witam. Jaka karta z tych 3 będzie wydajniejsza na moim sprzęcie?

Mobo: ECS P6BAT-ME (AGP 2x)

Pamięć: 384 SDRAM PC133

HDD: 40GB + Win XP

Procek: Pentium III 750Mhz Slot1

Szczególnie chodzi mi o wydajność w grach. :slight_smile: Bardzo bym prosił o radę!

Pozdrawiam! :slight_smile:

Wydajność w grach z takimi kartami? :open_mouth: Ale jeśli już to wybrałbym 2 lub 3 kartę.

palit 5200 to najrozsądniejszy zakup, miałem ją z odzysku parę dni i się nie grzała ale mój był od msi. (pasywne).

Tylko że ja te 3 karty mam na miejscu… :mrgreen:

Hmm… Czyli nawet na tym moim kompie pod AGP 2x Gf’a lepiej podłączyć?

Raczej nie polecam kart z rodziy FX… były one najgorszym produktem firmy Nvidia odkąd interesuje się kompami. To tego sprzetu polecam kary z rodziny Radeonów 9*00 - a w szczególności kartę 9500 - moim zdaniem niewiele kart miało w swoim czasie taki dobry stosunek ceny do wydajności:)

Wybacz ale chesz mu polecić Radeona 9500 do jego kompa :shock: jeszcze z agp 2 ??

Żadna grafika nie rozwinie w pełni możliwości na twoim kompie.

ale napewno wybrałbym z tych 3 Geforca fx 5200 mimo że FX były nieudane to napewno ta karta nie będzie wykorzystywała wszystkich możliwości (wydajnościowo podobna do GF 3 ti 200) no i posiada SM 2.0 co też ma jakiejś znaczenie

Palit GeForce FX 5200 z tych co masz będzie najlepsze

możliwe że z rodziny GF nie są najlepsze ale z podanych tu przez kolegę kart ta jest najlepsza nie wyobrażam sobie aby włożył GF4 to by była porażka co do Radeonów są zawodne często się zawieszają i do gier są o wiele gorsze dowodem jest OpenGL które jest robione pod produkty Nvidi

Czyli jednak zamontować Palita GF?

To jakie do niego stery będą najodpowiedniejsze?

nie,radeona 9000 :stuck_out_tongue: ten GF ma słabsze taktowania,a z obsługa DX 8 i 9 nie za dobrze sobie radził…

fx’y może i kiepskie wydajnosciowo w dx 8.1 były w porównaniu do titanumów, ale kto kupił titanuma ten sięsfrajerzył, bo nawet na fx’ie 5200 spokojnie można grać we wszystkie gry majace jednak więcej niż rok. Na dobrą sprawę płynnie chodził mi oblivion (z modem old oczywiście), a mam tylko 512mb ramu, a kiedy grałęm w tego obliviona miałem na dodatek durona 1300 :] Tak więc nie mogę powiedzieć żeby FX’y były złe, z resztą porównująć 5200 do jego konkurenta 9200, ten drugi wypada kiepsko… A i 5200 znośnie się przetaktowuje, pierwsze rewizje o dobre 15% na gpu, a późniejsze nawet o 25%.

A z obsługą dx 9 radzi sobie doskonale, zostawiając w tyle kokurencje i titanumy o teoretycznie większej wydajności.

No i do tego 5200 wiatraczek na 5v podepnij i ciśnij gpu, na 280mhz napewno będzie chodził bez problemów, a jak nowsza rewizja to i na 310.

To w końcu do gier będzie lepszy Radeon 9000 czy Palit GF FX5200? Z ankiety wynika że jednak FX…

W co ty chcesz grać ? W Mario ? :o Wybrałbym GeForca 5200. Ale najlepiej bym nic nie kupował tylko nowego kompa. Szkoda kasy aby dokładać do takiego starego komputera.

@Down: Przeczytałem, nigdzie nie napisałeś że masz. A tak na boku to w co chcesz grać ?

:shock:

CZYTAJ UWAŻNIE CAŁY TEMAT! PRZECIEŻ NAPISAŁEM ŻE MAM JE WSZYSTKIE! :x

sirCola, nie chcesz wierzyć to nie, płynnie chodzi na tym fx’ie stalker… Ale np. TDU wyciska zabójcze 0,3fps, supreme commander nie odpala, graw nie ma tekstur po odpaleniu więc można uznać że nie odpala, ale starsze gry typu jeszcze nfs carbon - wszystko chodzi bez problemu na fx 5200, heroes 5 bez problemu, chociarz tutaj kamerka potrafi uprzykszyć grę. Może nie na średniej nawet rozdzieloczści może nie na wyższych niż najniższe detale, ale stosunkowo płynnie, dużo zależy też od procesora i ramu więc nie moge powiedzieć że tobie george też będzie tak latać bo jednak procesor masz już troszke nie pierwszej młodości, a gdybyś chciał coś kupować do niego to gf 6200 128/128 jest nie drogi a dużo lepszy (ma sprzętowe pixel shadery, fx 5200 ma tylko jednego vertex shadera, pixel shaderów brak :] ), albo 7300gt. Tak czy siak Dla tego procesora co masz nic lepszego niż fx 5200 nie ma sensu.

Złączono Posta : 31.08.2007 (Pią) 10:06

No i wstaw na tego fx’a tego zalmana z radeona jeśli są kompatybilne :slight_smile:

tylko zauważ że FX 5200 kupi się za 100 zł nówke więc tak dużo nie dokłada http://www.allegro.pl/item228545586_pal … 2l_fv.html

Ale z drugiej strony części bardzo potaniały więc przykładowo za niewielką opłatą np

Procek:

http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD … ,id,29018/

99 zł

płyta główna: http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … ,id,31856/

225 zł

Pamięć:

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/D … ,id,25789/ 66zł

Grafika: Ma zintegrowaną coś na poziomie FX 5500

czyli za 390 zł masz unowocześniony komputer i odczujesz naprawdę dużą różnice wydajności w grach tych starszych

Boże znowu któraś osoba nie czyta tematu, on te 3 karty graficzne które przedstawił na początku ma na miejscu, on już je ma, a fx 5500 to pic na wode i fotomontaż, fx 5200 128/128 po lekkim oc jest wydajniejszy.

Dziwne… Testowałem obie karty w 3dMarku 01 i radeon ma więcej pkt!

Czytaj dokładnie.

FX5200 po o/c jest wydajniejszy niż FX5500, a nie Radeon.

Nie rozśmieszaj mnie… :shock: Nie rozumiesz że ja napisałem “obie” w sęsie te które mi polecają? czyli testowałem radeona 9000 i Palita FX 5200 … I wyszło mi że Radeon ma więcej pkt…

Mi chodziło o to: Mariosti* powiedział, że FX5200 po o/c jest wydajniejszy niż FX5500… :x

On mówi o dwóch GeForcach, a Ty mówisz o GeForce i Radeonie… Kumasz?