Jaka karta graficzna dla procesora AMD Athlon 6000?

Witam

Chciałbym kupić nową kartę graficzną. Chciałbym żeby była to już karta wystarczająca na ten czas, a jednocześnie żeby nie była ograniczana (lub zbytnio ograniczana) przez mój procesor. Dlatego że nowy procesor też planuje kupić ale w późniejszym czasie gdyż teraz potrzebuje szybko nowej karty gdyż moje obecna najprawdopodobniej się popsuła.

Nie znam się już na obecnych kartrach, chciałbym jednak żeby to była nvidia.

Więc jeśli ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrą kartę dla athlona lub jakąś mocniejszą + dobry procesor, byłbym wdzięczny. :slight_smile:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=18119 lub lepsza http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=12811 ja osobiście mam tą pierwszą i jestem zadowolony :lol:

Pytanie zasadnicze to jaką kwotę możesz przeznaczyć na grafikę ?

A drugie pytanie to dlaczego Nvidie, czyżby kolega ci powiedział że “GeForce są najlepsze” ?

W sumie to nie wiem co ma piernik do wiatraka procesor nawet jak będzie dużo wolniejszy nie ma takiego znaczenia

tylko płyta główna i pamięć ram i dysk ma duże znaczenie.Pamiętaj że do mocnej grafiki potrzebny jest dobry i mocny zasilacz.Do gier 2GB RAM

I przyzwoita wentylacja obudowy.Już widziałem super zestawy z mocną grafiką i 512 MB ram i niestety wtedy gry nie działają albo baardzo wolno.

Jeśli chodzi o prądożerność to ATI są mniej wymagające i może działać tańszy zasilacz , przy NVIDIA to już spory wydatek na sam zasilacz.

Dodane 12.08.2009 (Śr) 9:21

Napisz może dokładnie co masz płyta,Ram zasilacz .I czy ktoś sprawdził że to grafika siadła.

mimos procesor ma znaczenie przy liczeniu fizyki, A.I w grach, jeśli gra wymaga mocnego procka to przy słabym będą spore spadki fpsów, płyta główna nie ma znaczenia w grach, różnica między płytami mieści się w granicach błędu pomiarowego, karty NVIDII nie ciągną dużo więcej prądu od kart AMD/ATI.

Moja płyta główna to Gigabyte GA-M55S-S3

Nie interesuje mnie na razie oc, w tej chwili chciałbym tylko dobrać odpowiednią kartę dla możliwości mojego procesora lub lepsza ale też w rozsądnej cenie. Kiedyś zamierzam zmienić resztę komponentów ale teraz potrzebuje szybko nowej karty. :slight_smile:

Aha readonów nie chce dlatego że:

  • Słyszałem że mają słabszy support przez producentów gier, tzn. przy niektóre gry lepiej działają z geforce niż readonem

  • Od zawsze miałem nvidie i jeszcze nigdy się na niej nie zawiodłem. Chociaż raz miałem readona i nie sprawiał jakichś specjalnych problemów po za wydajnością.

  • Lepiej (chociaż już teraz straciłem rachubę) zawsze orientowałem się w modelach geforców.

Powiedzmy że znam lepiej zależność model - jakość u nvidii niż w readonach, ale jeśli ktoś tutaj jest znawcą obu tych firm i zna naprawdę dobre readony które dobrze by pasowały do wyżej wymienionego procesora to jestem otwarty na propozycje (porady).

edit:

Miałem jeszcze napisać model zasilacza - oto on. Chieftec GPS-450AA-101A, 450W

GTX260 , HD 4850

Ale się uśmiałem :hahaha: :hahaha: :hahaha: jak to procesor nie ma znaczenia ?? Obok karty graficznej jest to najważniejszu element dla gracza . Co do tematu Athlon x2 6000+ nie jest jeszcze taki zły dlatego na razie przy nim bądź :slight_smile: . W obecnej chwili ja bym jednak wstrzymałbym się z wydawaniem dużej kwoty na grafikę dlatego że niedługo pojawi się Windows 7 i prawdopodobnie karty graficzne zgodne z DX 11. Dlatego dobrym (najtańszym wyborem) do takiego athlonika będzie GeForce 9600GSO Asus 384MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E http://www.gral.pl/preview/Asus/GeForce … -E_69.html grafika w zupełności radzi sobie z nowymi grami i przy niej doczekasz się kart z DX 11 bez najmniejszego problemu.