Jaka karta graficzna dla tego sprzętu? (Optymalna) Proszę

(Malutkawawa1) #1

Cześć !

Mój sprzęt to:

Typ procesora Intel Pentium 4, 2466 MHz (18 x 137)

Nazwa płyty głównej Abit IS7-E2/E2G/E2V (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM) KINGSTON

Karta wideo NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (64 MB) obecnie miałem RADEONA 9700pro ale sie zepsuł :frowning:

Karta dźwiękowa Creative SB0090 Audigy Platinum Sound Card

Zasilacz 400 W Tracer

Mam do was proźbe o pomoc w wyborze karty graficznej :smiley: Mam wejśćie AGP 8x więc tylko karty z AGP wchodzą w gre moge wydać na karte do 400 PLN chce dokupić jeszcze 1GB pamięci RAM Mam pytanie jaka karta graficzna będzie optymalna dla tego sprzętu ? Czy te nowsze karty będą chodzić na tym kompie chodzi mi o pamięć DDR bo w starym miałem DDR 1 te nowsze mają nawet DDR 3?

Proszę o pomoc ! z góry THX

(DiamondBack) #2

Ja bym brał x1950xt/pro

Mocniejsze mogą być hamowane przez procek choć i w twoim wypadku może być konieczne podkręcenie + mocny zasilacz.

(freedom) #3

Na Twoim miejscu szukałbym już kupca na obecny sprzęt (procesor, płyta, pamięć, grafika) i zainwestował w:

AMD Athlon II x2 245 AM3 BOX

ASRock N68C-S UCC

Goodram DDR3 2048MB 1333MHz CL9.0 BOX

Z przesyłką 478zł, do tego zasilacz:

Zasilacz DELTA 350W

Z przesyłką 60zł, razem wychodzi ~540zł. Skoro na kartę + pamięć (zasilacz też by się przydał) możesz wydać 400zł, za stare części przy dobrych wiatrach weźmiesz 100zł (np. http://allegro.pl/zasilacz-delta-350w-9 ... 34605.html) więc dużo dołożyć byś nie musiał. Problem jest taki, że wtedy musisz przymusowo posiedzieć przy zintegrowanej karcie graficznej (GF 7025) i dozbierać sobie do czegoś na PCI-E (dużo taniej niż o takiej samej wydajności na AGP). Oczywiście do karty w granicach rozsądku, bo ów zasilacz nieśmiertelny nie jest :wink:

Plusy są takie, że przesiadasz się na nową platformę - procesor 2 rdzenie 2,9GHz, pamięć DDR3, PCI-E i możliwości dalszej (stosunkowo taniej) modernizacji.

(Malutkawawa1) #4

dzięki za sugestie ale czemu zmienić zasilacz z 400W na 350W ?

freedom chyba zrobie jak piszesz koszt 1GB pamięci do mojego kompa to ok 170 PLN a za 460 mam nowego kompa :smiley: dwa rdzenie 2 GB ramu płyta jak płyta :slight_smile: kupił bym do tego Radeona jakiegoś dobrego za 350 PLN i bajobongo :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Koszt 800 PLN troche dużo musze jeszcze troche chyba poczekać i przyciułać kasy i tak zrobić bo nieopłacalne jest inwestowanie w tego dziadka pozdro jakie konfigi byście mu jeszcze polecali żebym mógł zagrać w takie tytuły jak PES 11 NBA2K11 czy GTA IV?

(Mad Duck) #5

Bo to co masz to wyrób zasilaczopodobny, groźny dla sprzętu. Znam z własnego doświadczenia - miałem Tracera 400W 4life, czy jak on się zwał i uśmiercił mój stary komputer. Nie było mi go żal, bo i tak już nadchodził czas na przesiadkę, ale wiem sam co to znaczy marny zasilacz :wink:

(freedom) #6

Tak jak w kartach graficznych nie liczy się sama ilość pamięci, tak w zasilaczach nie liczy się sama moc. Jakoś wykonania, trzymanie napięć, zabezpieczenia, moc na poszczególnych liniach... Dobry zasilacz 350W może pociągnąć więcej niż jakiś szajs 500W. Co prawda zasilacz który podałem nie jest jakoś rewelacyjny, ale na pewno pewniejszy od tego Twojego Trackera, no i zaproponowałem go ze względu na cenę. Jeśli jednak zgromadzisz więcej funduszy, warto wziąć coś lepszego, ostatnio z tanich zasilaczy Tobi poleca:

http://allegro.pl/zasilacz-atx-delta-gp ... 53901.html

Więc myślę, że nie ma co kwestionować jego kompetencji, zwłaszcza, że 400W w tym zasilaczu spokojnie pociągnie przyzwoity sprzęt.

Co do konfiguracji, ja Ci proponuje dozbierać i wtedy zapytać na forum. Ceny mogą ulec zmianie. Ale z tańszych konfiguracji opłaca się brać coś na AM3 z procesorem Athlon II X2/X3 i 2GB DDR3 (kolejna kość 2GB to koszt 80-90zł, więc można spokojnie dołożyć w niedalekiej przyszłości). Jeśli chodzi o kartę, za 390zł można już dorwać nowego Radeona 5750.