Jaka karta graficzna do 300zł?

Witam. Jak w temacie, zamierzam kupić nową kartę graficzną. Limit cenowy to 300zł , i w tym przedziale interesują mnie karty Radeon HD4670 HIS i karta konkurencji GeForce 9600GT. Od nowej karty oczekuje znacznej poprawy w wydajności w grach niż moja obecna karta, Asus Radeon HD 3650. Jaka kartę waszym zdaniem wybrać ?? I jakie macie inne propozycje podobnych kart ??

Według mnie Radeon HD4670, ale opinie są bardzo podzielone. Ten Radek ma dobre chłodzenie, ale w zasadzie jakiejś większej różnicy pomiędzy tymi kartami nie ma. Jakiej byś nie wziął, ich wyniki będą bardzo porównywalne. Ale karty za 300zł za rok nie będą się nadawały do niczego. Bardziej polecałbym HD4830 albo hd4770, tyle że musisz dołożyć ok.100zł.

HD4670 jest nieco słabsza od 9600gt ale ma też swoje atuty :slight_smile: Jest w 55nm i co najważniejsze super oszczędna, w spoczynku pobiera zaledwie parę W, a 9600gt około 20-25W. 4670 obniża swoje taktowania w 2D a 9600gt już nie i co za tym idzie trudniej go schłodzić. No i można bez problemu wsadzić najtańsze pasywne accelero i będzie bezgłośnie

Z tym stwierdzeniem że za rok do niczego będą nie zgodzę się. ATI jeszcze nawet nie zapowiedziało następców 4670/4650 a przecież saga 9600gt trwa w najlepsze od dwóch lat…

Ja również nie zgadzam się z tym że za rok ta karta nie będzie nadawała się do niczego. Będzie z pewnością nadawała się do wszystkiego, co prawda nie pograsz na max detalach, ale zagrać się da. Sam mam GF8800 GT i jak do tej pory gram w większość gier na max detalach przy rozdzielczości 1024x768 (niestety mam stary monitor 17’’ i większej rozdzielczości nie pociągnie). Jeżeli chodzi o to co bym wybrał to bez zastanowienia GF 96000GT. Jest dużo mniej zabawy ze sterownikami, większość gier jest jednak lepiej zoptymalizowanych na GF, a poza tym ma lepszą wydajność od innych kart za 300 zl. Jednak wybór należy do Ciebie.

haha lepiej zoptymalizowane do gier,firma o nazwie nvidia optymalizuje te gry które biorą udział w testach ,reszte mają w d…,ile razy widziałem w sterownikach optymalizacje do crysisa ,do dirt,itp.tak Geforce 9600 GT jest wydajniejszy lecz!.nic pozatym ,jest głośniejszy,śsie prądu i sterowniki zoptymalizowane,ostatnio geforce ma problemy z nimi(bsod i te sprawy)radeon ma dużo plusów,ale to już zostalo opisane,chcesz mieć wydajne ale prądożerne ,cieplejsze bierz GF,chcesz mieć cisze,obsługa najnowszych na dzisiejszy dzień standardów,mały pobór mocy i cisze bierz Radeona =D>

Rozglądałem się na allegro i zauważyłem Radeona HD 4670 w serii Go Green Edition i w czym może być ona słabsza w praktyce ( o ile się mylę ) http://www.allegro.pl/item741091609_pow … green.html od właśnie Radeona 4670 HIS http://www.allegro.pl/item738679872_his … ml#gallery ??

karta od HIS jest podkręcona i to znacznie bo od powercolor ma 1600 mhz na pamiątkach a his ma 2000 mhz,choć według mnie on ma 1750 MHz ,bo na allegro nie ma wzmianki że to karta z serii Turbo,ale tak czy siak jak by nie bylo HIS posiada bardzo dobre chłodzenie i ciche i jest jeszcze podkręcony :D,lepiej brać od HIS

Hehe, Marcinek1 napisał, że zależy mu na wydajności w grach komputerowych. Dziś kupując Radka4670 lub GF9600 pogra max w rozdzielczości 1280x1024 i high detalach, o ile ma dobrego procka i sporo ramu, a i to jeśli gra nie ma bardzo dużych wymagań. Za rok, kiedy wyjdą nowe gry, znacznie bardziej “komputerożerne”, na tej samej karcie będzie mógł pograć max na rozdziałce 1024x768 i średnich detalach, o ile nie trafi na jakąś dziwną produkcję, która wymaga kompa z kosmosu. Jeśli to mu pasuje to OK. Ale dla przykładu jeśli ma duży monitor, to takiej karty nawet nie ma co brać. Na 17" spoko, większy monitor - karta do bani. Sam mam monitor 22" i wiem co mówię. Żeby gry na nim jakoś wyglądały to minimalna rozdzielczość 1280x960, niższe wyglądają okropnie.

Najlepiej dozbieraj jeszcze 60zł i kup HD4850 (np. http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=12880).

Na dzień dzisiejszy posiadam takiego samego procka co Ty, 2gb ramu ( następne 2gb będą dokładane ), a tak to tylko jeszcze grafika mi “kulała” jak miałem ochotę bardziej się nacieszyć grami. Przekonałem się na własnej skórze że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale po zakupie nowej karty nie będę przewidywał jakiś innych zmian w zestawieniu mojego pc (chyba że zasilacz 350W ale to już temat na inny wątek ) .

Dodane 08.10.2009 (Cz) 20:20

Witam po małej przerwie :slight_smile: Otrzymałem ciekawą ofertę od osoby która przeglądała ten wątek, i proponuje mi zakup swojej karty jaką jest zotac 9800tg 512mb niż omawiana hd 4670 1gb od his’a. I teraz mam dylemat… Byłem gotów kupić 4670 lecz teraz zastanawiam się nad tym zotac’em :confused: jakie są wasze opinie co do dej karty ?? Czy warto ja brać niż hd 4670 ?? Sprzedający twierdzi ze szyna pamięci 256 będzie lepsza niż 128 i z reguły 512mb na karcie wystarcza. Zegary tego zotac’a to 600/1500/1800 …

Link do podobnej karty http://allegro.pl/item773156695_zotac_9 … p_wwa.html

Tak bierz 9800gt :slight_smile:

heh spodziewałem się bardziej rozwiniętej odpowiedzi :smiley: i tez myślę że ta 9800gt lepsza :stuck_out_tongue:

Dłuższa nie wystarczy - inna półka cenowa to też inna wydajność - lepsza w tym wypadku :slight_smile:

A gwarancję jakąś dostaniesz? Kupując nową kartę masz trochę czasu na “popsucie” jej. Wątpliwości nie ma, 9800gt jest wydajniejsze od HD4760, ale może na allegro da się znaleźć coś jeszcze lepszego używanego? I za ile konkretnie możesz mieć te 9800gt?

Karta była kupiona kilka dni temu w miejsce karty oddanej do serwisu. Pośrednik gwarancji uznał że lepiej będzie jak da nową niż będzie naprawiać starą i dał 9800gt z zamian za 8800gt i tak sprzedający został z dwiema takimi samymi kartami ( kupił 9800gt jak oddawał starą ) , i chce mi ją sprzedać. Karta jest nowa i ma 24 miesiące pisemnej gwarancji. Dodam że mieści się ona ledwo w moim przedziale cenowym :slight_smile:

myślę że niema co się już rozpisywać w tym temacie, i uznaje go za zamknięty :slight_smile:

No to jeżeli możesz mieć 9800gt za niecałe 300zł nówkę sztukę z gwarancją, to faktycznie nie ma nad czym się rozpisywać, brać i tyle.