Jaka karta graficzna (do 400 PLN)?

Witam,

znajomy chce zaopatrzyć się w nową kartę graficzną. Wymogi? Nowa, dobra, sprawna, najlepiej Radeon (znajomy nie trawi GF, no chyba, że innej dobrej i taniej nie znajdzie to zdecyduje się na zakup GeForce). Karta musi spełniać wszystkie normy na dzień dzisiejszy i kolejne miesiące (np. obsługa najnowszych gier). Budżet to około 400 złotych.

Jaki kolega ma sprzęt? Nie jest zły, z pewnością obsłuży kartę do 400zł :slight_smile:

Bardzo proszę o propozycje kart graficznych w tej cenie (nie obraziłbym się za krótką notatkę - dlaczego ta karta)!

Pozdrawiam!

Geforce w tej cenie to nie jest polecany raczej. Ale czasem trzeba brać geforce’a np w cenie ok 600zł to najlepszy wybór jest gtx460 o niebo lepiej sobie poradzi niż radeon 5770.

A w cenie którą ty podajesz, jedyna godna to jest Radeon 4850 1GB. Ona kosztuje nie wiele powyżej 300zł do max 350zł. A jeśli może dołożyć to w następnej kolejności jest 4870 radeon.

A dlaczego radeon a nie geforce np? Bo taki gt240 to będzie gorszy w tym przypadku. A radeony te powoli się kończą, więc nie ma innego do polecenia w tej kwocie. Nawet taki 5670 do gier to się nie nadaje raczej.

Pozdrawiam

http://www.agito.pl/karty-graficzne/his … =251:46665 - HIS Radeon HD 4850 iCooler IV HDMI 1GB DDR3 PCI-E BOX - 405zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … 0525757f0d - PowerColor Radeon HD4850 PCS 1024MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI - 349zł .

P.S - HIS ma bardzo dobre ,wydajne i ciche chłodzenie , Zainstalowana pamięć w obydwu modelach to 1024 MB , rodzaj pamięci : DDR 3 (256-bit) ,bardzo dobry stosunek ceny do jakości karty…

A co sądzicie o karcie POWERCOLOR HD 5670 1024 MB DDR5, 128 bit.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Imo gorsza niż 4850 1GB i nie będzie sobie tak radzić z grami jak jej starszy kolega. Z tych radków 5000 jedynie godne polecenia jest 5770, ale jest nie opłacalne bo nawet taniej się ma dużo wydajniejszego gtx460. To będzie wydanie pieniędzy w przysłowiowe błoto, bo na nim nie uruchomisz fajerwerków.

No tak ale czy ta 4850 obsługuje pixel shader’a 3.0 :?:

Oraz jaką inną kartę graficzną proponowali byście w tej cenie :?:

Dzięki za możliwe odpowiedzi :smiley:

Jest to dość mocno poniżej progu cenowego więc ze spokojnym sercem mogę polecić dość nietypową kartę:

Gefoce GT130 w wersji 1,5gb DDR2

Karta ma pełną obsługę DX10, szyna pamieci to 192bit, daje to wydajność jak DDR3, osobiście jej używam, świetnie się podkręca, bez problemu gram w BLUR-a na maksymalnych detalach, w Stalkera, zew prypeci tez na maksymalnych, wszystko w rozdzielczościach 1280x1024 DX10, na fabrycznych zegarach, mało jest informacji o tej karcie, jest to następca Geforce 9600GSO, ma ten sam układ graficzny, kosztuje około 150-170zł, można bez problemu dostać na allegro.

Jeśli kolega chce mieć coś co ma dobrą wydajność, jest dość nietypowe i niedrogie to polecam.

Zapominałem dodać, karta ma wyjście HDMI, DVI i d-sub, na allegro nie ma kategorii w której możnaby ją umieścić więc najłatwiej ją znaleźć wpisujac w wyszukiwarkę “gt130”

4850 ma dx10, a dokładnie ma 10.1. Ma ps3.0 bo następny 4.0 shader jest w wersji dx11. Nie słuchaj jakiś bzdur z ddr2 to sobie możesz najwyżej simsy 1 uruchomić lol.

Tutaj masz dx10.1 256bit 1GB DDR3 pamięci. I tamten geforce zostanie zmieciony. Do 400zł lepszej nie ma i nie będzie grafiki. Nie jestem Ci wstanie podać innej bo wydajność będzie dużo gorsza.

A ja próbuje Tobie pomóc w doborze, w jak najlepszym doborze. Warto wejść na www.benchmark.pl i na górze poszukać porównanie GPU i można sprawdzić ile mają pkt poszczególne grafy i łatwo porównać. Z radeona jeszcze zostaje 5670 radeon na 128bit z DDR5, ale wchodząc na stronę która wcześniej wymieniłem, pokaże że 4850 jest kartą wydajniejszą!

Pozdro

Cóż, daje screena z 3dmarka i everesta, tak będzie najłatwiej.

screenqe.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

No to mało. Bo ja np z gainwardem gtx 460 768MB i athlonem x3 445 3.1 mam 13882 w tym 3dmarku.

Do tego ta grafa ma tylko 40 jednostek us to jej obniża wydajność jak i pamięć ddr2. do tego ma 12 potoków a 4850 ma 16potoków o wiele więcej jednostek shader(us) , ma większe taktowanie pamięci i GPU itd. Z radkiem 4850 1gb uruchomi gta4,crysis dirt2 itd, a na tej grafie gt to raczej all na low bo sobie nie będzie radzić, już lepsza była by gt240 niż ten gt210.Ale zaś gt240 jest gorsza od radka 4850, w tej cenie nie ma radek konkurenci.

wlazłem specjalnie na http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html i wyraźnie widać że 4850 ma 3x większy wynik niż gt130(Vantage GPU 6860>2160). A w 3dmark 06 ten gt130 ma 6750 a radek ma 12310 więc nie ma sensu tak słabej grafiki kupować na XXI w.

Samo to już daje do myślenia że na radku sobie w coś pogra a na takiej grafie geforca gt to raczej nie bardzo! !!

dzięki za Pomoc. :slight_smile:

Co powiesz na http://www.gral.pl/Asus+HD4650+1024+AGP_547.html ?

Kumpel ma ją w kompie i zazdroszczę mu tego, jak wyglądają u niego gry :d