Jaka karta graficzna do 800 zł

(Warcraft97) #1

Witam .

Zastanawiam się jaką kartę graficzną zakupić do mojego komputera dane mojego komputera :

Procesor : Intel core i 5-2400 CPU 3.10GH

Karta Graficzna : NVIDIA GeFroce GTX 550 Ti MSI <-- Chcą ją wymienić ponieważ w battlefield 3 i far cry 3 lub coś takiego ledwo chodzą na Medium a na stronie , can run it piszę ,że tylko karta graficzna słaba.

Ram : Kingston ddr 3 4 gb 1333 mhz x2

Dysk twardy : Seagate 1 tb barracuda 7200.12

Zasilacz : chieftec gpa 400s bulk

Płyta główna : foxconn h61mxv

Moje pytania :

Jaka karta graficzna do 800 zapewniała mi grę na najlepszych detalach oraz podchodziła by pod mój procek , płyte główną i tak dalej :slight_smile:

I co sądzicie o reszcie mojego komputerka :slight_smile:

(Micoud81) #2

weź gtx660 http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/5068809

(Warcraft97) #3

też nad nią myślałem a napewno podejdzie mi pod komputer i będzie cacy ? :smiley:

aa własnie mam jeszcze pytanie ta moją karta to jest słaba czy trzeba coś w niej zrobić podkręcić jakoś wgrać jakies sterowniki specjalne ?

(falcon89) #4

Karta jest po prostu słaba (wydajnościowo jest na poziomie HD7750 za ok 350zł).

660 to dobry pomysł m.in. ze względu na zasilacz.

(Warcraft97) #5

Kurdę widzę ,że tutaj ludzie mają wielkie pojecie. Czyli kupuje karte 660 i smigam sobie w bfa na ultra :wink: Coś jeszcze pasowało by wymienić u mnie w komputerze ?

(falcon89) #6

Zastanowiłbym się nad wymianą zasilacza, teoretycznie jest wystarczający (w grach 660 ma podobne zużycie prądu do 550Ti), ale...

(Warcraft97) #7

Rozumie mógł byś mi napisać na gadu gadu 20876367 kilka pytań ci zadam bo tutaj troche to trwa a sekunde zajme :slight_smile:

(alfinho) #8

Asus GTX660 albo HD7850. One wszystkie są z DirectCU i GPU Tweakem, dzięki czemu są i wydajniejsze i żywotniejsze i nie będziesz już musiał inwestować w dodatkowe chłodzenie względem innych z tym samym Chipsetem.

(Warcraft97) #9

Ok postanowiłem zakupie GTX 660 ale wchodząc na komputronik są rożne versje tej karty jest

GeForce with CUDA GTX 660 Asus 2GB DVI&HDM&DP 879

oraz

GeForce with CUDA GTX 660 Gigabyte 2GB DVI&HDM&VGA 789 zł

Czym one się różnią bo ceną napewno i nie wiem co robić która wybrać ta za 789 będzie dobra ?

(falcon89) #10

Ten Gigabyte za 789 jest w porządku, tyle że w innych sklepach jest trochę tańszy http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/5068809

To są karty dwóch rożnych producentów (głownie różnią się chłodzeniem).

(Warcraft97) #11

Ok rozumie . Ostatni już pytanie a nawet dwa .

1. Różnią się one głownie chłodzeniem czy grafiką , wydajnością też .

2. Gdy już zakupie kartę graficzną wypakowuje elegancko wpinam w komputer i już jest gotowa do użytkowania czy trzeba coś robić no oczywiście sterwoniki itd podstawa ale coś poza tym :slight_smile:

(falcon89) #12

Ad 1. Pod względem wydajności różnica jest zapewne nie zauważalna (nie ma sensu dopłacać 100zł do niemal identycznej karty).

Ad 2. Zanim włożysz nową kartę, usuń sterowniki, włóż nową kartę do komputera i zainstaluj najnowsze sterowniki.

(Warcraft97) #13

OK DZIĘKUJE BARDZO falconowi i wszystkim którzy się tutaj wypowiedzieli TEMAT do zamknięcia :slight_smile: