Jaka karta graficzna do 800 zł

Witam .

Zastanawiam się jaką kartę graficzną zakupić do mojego komputera dane mojego komputera :

Procesor : Intel core i 5-2400 CPU 3.10GH

Karta Graficzna : NVIDIA GeFroce GTX 550 Ti MSI <-- Chcą ją wymienić ponieważ w battlefield 3 i far cry 3 lub coś takiego ledwo chodzą na Medium a na stronie , can run it piszę ,że tylko karta graficzna słaba.

Ram : Kingston ddr 3 4 gb 1333 mhz x2

Dysk twardy : Seagate 1 tb barracuda 7200.12

Zasilacz : chieftec gpa 400s bulk

Płyta główna : foxconn h61mxv

Moje pytania :

Jaka karta graficzna do 800 zapewniała mi grę na najlepszych detalach oraz podchodziła by pod mój procek , płyte główną i tak dalej :slight_smile:

I co sądzicie o reszcie mojego komputerka :slight_smile:

weź gtx660 http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/5068809

też nad nią myślałem a napewno podejdzie mi pod komputer i będzie cacy ? :smiley:

aa własnie mam jeszcze pytanie ta moją karta to jest słaba czy trzeba coś w niej zrobić podkręcić jakoś wgrać jakies sterowniki specjalne ?

Karta jest po prostu słaba (wydajnościowo jest na poziomie HD7750 za ok 350zł).

660 to dobry pomysł m.in. ze względu na zasilacz.

Kurdę widzę ,że tutaj ludzie mają wielkie pojecie. Czyli kupuje karte 660 i smigam sobie w bfa na ultra :wink: Coś jeszcze pasowało by wymienić u mnie w komputerze ?

Zastanowiłbym się nad wymianą zasilacza, teoretycznie jest wystarczający (w grach 660 ma podobne zużycie prądu do 550Ti), ale…

Rozumie mógł byś mi napisać na gadu gadu 20876367 kilka pytań ci zadam bo tutaj troche to trwa a sekunde zajme :slight_smile:

Asus GTX660 albo HD7850. One wszystkie są z DirectCU i GPU Tweakem, dzięki czemu są i wydajniejsze i żywotniejsze i nie będziesz już musiał inwestować w dodatkowe chłodzenie względem innych z tym samym Chipsetem.

Ok postanowiłem zakupie GTX 660 ale wchodząc na komputronik są rożne versje tej karty jest

GeForce with CUDA GTX 660 Asus 2GB DVI&HDM&DP 879

oraz

GeForce with CUDA GTX 660 Gigabyte 2GB DVI&HDM&VGA 789 zł

Czym one się różnią bo ceną napewno i nie wiem co robić która wybrać ta za 789 będzie dobra ?

Ten Gigabyte za 789 jest w porządku, tyle że w innych sklepach jest trochę tańszy http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/5068809

To są karty dwóch rożnych producentów (głownie różnią się chłodzeniem).

Ok rozumie . Ostatni już pytanie a nawet dwa .

  1. Różnią się one głownie chłodzeniem czy grafiką , wydajnością też .

  2. Gdy już zakupie kartę graficzną wypakowuje elegancko wpinam w komputer i już jest gotowa do użytkowania czy trzeba coś robić no oczywiście sterwoniki itd podstawa ale coś poza tym :slight_smile:

Ad 1. Pod względem wydajności różnica jest zapewne nie zauważalna (nie ma sensu dopłacać 100zł do niemal identycznej karty).

Ad 2. Zanim włożysz nową kartę, usuń sterowniki, włóż nową kartę do komputera i zainstaluj najnowsze sterowniki.

OK DZIĘKUJE BARDZO falconowi i wszystkim którzy się tutaj wypowiedzieli TEMAT do zamknięcia :slight_smile: