Jaka karta graficzna do kompa ...?

Witam. Ostatnio dostałem kompa Dell Dimension 4400. Zacząłem szperać po necie co mogę do niego dokupić, dołożyć…

Wiem ze mogę wsadzić w niego tylko 1gb ram i to ddr pc2700 i procka P4 2.2ghz fsb 400. Problem mój tkwi jaka kartę graficzna powinienem dołożyć aby pograć w jakieś gry FPP jak Quake, MedalOfHonor,… Wiem ze pasuej do nigo AGP 4x.

Pytanko brzmi: jaka polecacie wsadzić kartę graficzna aby wykorzystać w miarę kompa i nie potrzebnie kupować za dobra kartę graficzna której i tak nie wykorzystam ? Jaki rodzaj ? Ati seria 7xxx czy 9xxx ? 128mb czy 256 ?

Pozdrawiam

To jest laptop?

Może Radeon 9800 Pro? Sam miałem, całkiem wydajna karta. Sam uruchamiałem na niej Silent Hunter III, GTA:SA i Call of Duty 4 i działały całkiem całkiem (no, CoD chrupał trochę).

michal.gma: to jest desktop.

nr47: ale czy przy takim sprzęcie (P4 2.2 400FSB i 1gb ram) wykorzystam moc tej karty ? Czy nie przepłacę za kartę ?

Radeon 9800 Pro o ile dostaniesz nie jest bardzo drogi. Chyba, że gry niezbyt cię interesują, wtedy możesz kupić jeszcze tańszego 9600 Pro. W obydwu przypadkach nie są to jakieś ogromne kwoty.

nr47: Bardziej chce kupić pod gry. Ten komp uciągnie ta kartę ?

A co to jest za seria Ati X7xx czy Ati X8xx ?

Oj to samo, co seria 9xxx.

PS. Możesz spróbować też tak, że kupisz 9500 i zmodujesz go na wyższy model.

Darth Rex: masz jakieś namiary na zmodowanie z 9500 na 9800 (?). Narazie licytuje 9800 pro jak się nie uda to kupie 9500.

Zauważyłem, że Ati 9800 jest na AGP 8x. Uruchomię ją jeżeli w kompie mam tylko AGP 4x ?

Tak uruchomisz 9800Pro na AGP x4. Jeżeli pod gry to lepiej9800Pro, chociaż ogółem komputer zbyt nowy nie jest i cudów nie należy oczekiwać.

nr47: zgadza się. komp ma swoje latka. dlatego właśnie pytam na forum co najlepiej w niego wsadzić z grafiki tak aby nie przepłacić i żeby działało. Skoro ta karta jest x8 a komp x4 to chyba nie wykorzystam pelnej mocy

A co polecicie możne z GeForce-ów ?

Między AGP 4x a 8x nie ma widocznej różnicy w wydajności.

9500 da się zmodować na 9700, nie na 9800.

po pierwsze to można zmodować ale na 9700 :wink:

i po drugie na google jest tego pełno np.

http://pclab.pl/art1572.html

spokojnie, pomiędzy tymi dwoma nie ma takiej dużej różnicy :wink:

Między AGP x4 a AGP x8 nie ma ŻADNEJ różnicy w wydajności.