Jaka karta graficzna do laptopa?

(Konto16) #1

Witam mój laptop to Acer Aspire 5742G

Karta Graficzna to Nvidia Geforce Gt 420M

Myśle o wymianie kart graficznej na 2GB lub wiekszą chciałbym żeby też była Nvidia.

Prosze o porady! Ile by taka lub lepsza niz 2GB kosztowała.Jaką najlepiej wybrać.I też nie wiem czy ta karta jest zintegrowana czy moge wymienic.Napiszcie też jak sprawdzić czy karta jest zintegrowana czy nie?Z góry dzięki,pozdrawiam Dawid!

-- Dodane 07.04.2013 (N) 21:07 --

Oczywiście chodzi mi o karte graficzną do gier!

(falcon89) #2

Laptop to nie komputer stacjonarny gdzie możesz wymienić sobie każdy podzespół, daj sobie spokój z taką wymianą (jest niemożliwa).

(Konto16) #3

Wiem ale moge wymienić pamięć ram itp…

Nie rozumiem twojego nastawienia chcę tylko o odpowiedzi ma pytania nie znasz odpowiedzi to po co mi piszesz zebym dał sobie spokój skoro to nie pierwszy taki wątek!

Dodane 07.04.2013 (N) 21:25

Nie rozumiem twojego nastawienia chcę tylko o odpowiedzi ma pytania nie znasz odpowiedzi to po co mi piszesz zebym dał sobie spokój skoro to nie pierwszy taki wątek!

Dodane 07.04.2013 (N) 21:26

(Jaro070) #4

Karty w laptopach można wymieniać pod warunkiem, że są one na złączu MXM, którego Twój Acer na 99% nie posiada. Poza tym różnica pomiędzy 2 GB, a 1 GB to jakieś 2 klatki (chyba, że grasz w multiplayer w 64 na bardzo dużej mapie).

(Pablo79) #5

Pamięć RAM możesz wymienić ale nie kartę graficzną. Karta graficzna jest wlutowana na stałe w płytę główną.

(Konto16) #6

Wiem ale słyszałem ze w niektórych można wymienic karte graficzną!

W niektórych tak, wyżej masz napisane jaki warunek musi być spełniony.

W Twoim się nie da.

(Pablo79) #8

Akurat model który posiadasz, nie umożliwia wymiany karty graficznej.

(Konto16) #9

A dzięki wielkie a jak moźna to sprawdzić?

(luger) #10

W tym laptopie procesor graficzny jest wlutowany w płytę główną, przynajmniej tak to wyglądało jak go rozkręcałem. Być może dałoby się wlutować inny ale, nie mam pewności.

Możesz zajrzeć na mojego bloga do komentarzy w tym temacie http://jatozrobic-luger.blogspot.com/20 … -jemu.html

Tą kartę możesz podkręcić jak chcesz http://jatozrobic-luger.blogspot.com/20 … ae-do.html

P.S. Tego laptopa już nie mam, wymieniłem go na grubo wydajniejszy komputer stacjonarny i jeszcze mi kasa została :smiley:

(Konto16) #11

Ok dzięki wielkie narazie nie będe nic wymieniał ! za kilka lat kupie jakiś dobry komputer stacjonarny! Z góry ďzięki! Pozdrawiam!