Jaka karta graficzna do mojej konfiguracji za +/- 250zł

Witam.

Otóż chciałbym sobie kupić kartę graficzną nową bądź używaną uwzględniając moje obecne podzespoły nie przekraczając kwoty 250zł (chyba, że miałbym dopłacić do nowej) Karta miała by służyć do wszystkiego czyli filmy, gry internet. Bardzo wymagający nie jestem. Zależy mi aby gry typu gta4, mafia 2, czy nowsze call of duty itp czyli obecne chodziły płynnie przynajmniej w rozdzielczości 1024x768 na przynajmniej tych średnich detalach tzn żeby nie było całkowitej “wiochy” :slight_smile: i żebym coś widział na 18,5’ monitorze.

Karta będzie pracowała w komputerze:

  • athlon II x3 455 3.3Ghz

  • płyta: Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

  • ram 2x 2GB elixir/nanya 1333 ddr3

  • dysk seagate 500gb

  • zasilacz tracer 450w (i to też mam na uwadze więc od razu darować sobie doradzanie wymiany :slight_smile:

  • monitor 18,5 cali

Mam kilka typów i szczerze mówiąc nie spodziewam się żebyście polecili mi coś innego ale może przynajmniej doradzicie którą z tych co upatrzyłem kupić jest najlepiej.

Oto moje typy:

  • radeon 4850 512 ddr3 (widziałem, że są za 300zł nowe 4850 1gb, ddr5 chyba)

  • radeon 3850

  • radeon 3870

  • gf gts 250

to są moje typy tylko nie wiem co będzie najlepsze w moim przypadku. Nie chciałbym raczej nic z serii gf 88xx, 9xxx. Miałem 8800gts i byłem zadowolony bo wszystkie gry działały bardzo dobrze lecz w końcu pojawiły się krzaczki czy jak tam to zwał.

Myślę, że chyba wszystko co mogłem już napisałem ewentualnie będę dopisywał. Z góry dziękuje za pomoc

Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 (269zł):

http://www.morele.net/vartex-471250502-9191-436170/

Nic lepszego (nowego) w tej kwocie nie znajdziesz, a cena naprawdę zacna. Zasilacz przemilczę zgodnie z życzeniem, sam wiesz, że cudem to on nie jest :wink:

Również polecam tego Radka (http://www.morele.net/vartex-471250502-9191-436170/) Posiadam takiego i problemów nie mam, no może poza chłodzeniem które jest głośne…

Jak to chłodzenie jest skonstruowane? Ten radiator jest tylko na rdzeniu czy na pamięciach również? Może wymiana pasty od razu by coś pomogła… albo wentylatora

Dodane 14.02.2012 (Wt) 17:59

freedom jak sprawuje Ci się ten procesor co masz go w podpisie? To jest chyba coś podobnego do mojego ?

Tak, ja też to mam - po prostu to samo z podbitym nieco zegarem. HD4850 rzeczywiście jest najlepszym wyjściem, oczywiście może być ciekawie (pod względem efektów) na tym zasilaczu, ale zgodnie z prośbą nie wspominam o wymianie :wink:

Pytanie kierowane nie do mnie, ale jako że mam podobny procesor pozwolę sobie odpowiedzieć - u mnie jest dobrze, momentami czuć że brakuje mocy, ale ogólnie jest nieźle.

sla17 , a 4 jajka nie udało ci się odblokować? Co do hd 4850 spokojnie pośmigasz w te gry które wymieniłeś, nawet w bf3 na wysokich jak ja :stuck_out_tongue: (nie chwalę się ale w końcu mi się udało) i zasilacz również przemilczę :smiley:

Nie dało rady, zgłasza się w CPU-Z jako Phenom II X4 B55 ale ni ma ani jajka, ani L3 :frowning:

zasilacz też mam na oku do wymiany ale po prostu nie ma na razie na to kasy. Chciałbym zrobić to jak najmniejszym kosztem. Najlepiej do max 100zł za jakiś markowy ale używany. Ewentualnie odłożyć w czasie zakup karty graficznej i kupić potem razem z zasilaczem tego radeona.

Idąc niskim kosztem warto kupić taki zasilacz? ------> http://allegro.pl/chieftec-500w-gpa-500 … 89326.html albo http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-gps … 64198.html

Co miałeś wcześniej podpięte pod tego tracera? 8800gts? Jeżeli tak to w jakiej wersji?

Podpiętego miałem 8800gts w wersji 512mb ramu asusa. Grałem bez problemu w gta 4 i mafie 2 i nic się nie działo. Po pewnym czasie wyskoczyły mi niebieskie linie. Ale nie od razu. Stopniowo się pojawiały. Początkowo na chwilkę tylko podczas startu no a potem to już poszło do końca i było pełno tych linii i dvi jedno chyba przestało działać. Generalnie kartę kupiłem 3 letnią i nie wymieniałem na niej pasty ani padów więc wydaje mi się że to wina przegrzania jej.

Jak działał 8800gts to 4850 też będzie działał, 4850 pobiera mniej prądu niż ten gts.

A co do objawów to są typowe dla kart serii 8xxx, tzw. zimne luty

po 8800gts kupiłem 8800gt który niestety okazał się wadliwy ponieważ ciągle jakiś błąd wywalał i nie komputer z tą karta nie chciał przyjąć sterowników. Poczytałem w necie że to mogła być wina przegrzania. Tak więc dotychczasowe problemy które miałem to raczej wynikające z winy samych kart a nie zasilacza. Przez jakiś czas trochę grzał mi się procek ale to też dlatego tylko że gts zajął mi prawie całą obudowę (mam malutką) a grzał się tak że dotknąć go nie mogłem i to była jego wina. Myślę że na razie kupię tego radeona po prostu żeby mieć już ten wydatek za sobą a potem uzbieram chociaż tą stówkę i kupię jakiegoś taniego chiefteka 450-500w lub fortrona a obecnego nie będę przegrzewał i zbytnio męczył.