Jaka karta graficzna do tego zestawu?

Witam,

Kupiłem ostatnio komputer…:

…jednak okazało się, że karta graficzna jest zepsuta i teraz chcę kupić nową. Zastanawiam się czy kupić taką samą jaką zamówiłem z zestawem, czy może polecicie mi jakąś lepszą (w takich granicach cenowych, może troszkę droższą)?

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile: .

Możesz kupić 9800gtx+ a możesz kupić to co miałeś

Możesz brać Gigabyte 4850 z Zalmanem lub dołożyć do 4870. :stuck_out_tongue: :smiley:

Witam!

Czegoś tutaj nie rozumiem… skoro to nowy komp (piszesz, że zamawiałeś z zestawem, że oststnio kupiłeś) to idź i wymień kartę na gwarancji, albo oddaj do naprawy!

Wysłałem im zepsutą kartę, a że nie mieli jak wymienić, to mi gotówkę zwrócili.


A na przykład taka sama karta, tylko z 1GB pamięci? Będzie lepszym rozwiązaniem?

No lepszym niż poprzednia karta. Moze być. A ile tak dokładnie to masz na nią?

A gdybym mógł na kartę przeznaczyć około 800zł, to co byście mi zaproponowali? :slight_smile:

Za 800zł może uda ci się wyrwać GeForce GTX260

Może ostatecznie udałoby mi się dołożyć do tej karty… Co o niej myślicie?

Świetna karta graficzna, choć ja bym i tak kupił Radeona 4850

Za 800zł Radeon HD 4870. Ten co podałeś całkiem spoko, ma dobre chłodzenie.

Dlaczego wolałbyś 4850 zamiast 4870?

Lepszy stosunek cena/wydajność. Praktycznie co roku następuje wymiana generacji kart graficznej, przy takiej wymianie poprzednia generacja traci mocno na wartości. Praktycznie każda karta niezależnie kiedy wydana w cenie ok. 400 zł oferuje co najmniej przez rok komfort w każdej grze w danym czasie w wysokim/średnim poziomem detali. Zaoszczędzone pieniądze władasz do banku na procent wykorzystasz je wtedy kiedy obecna karta nie będzie już oferowała wystarczającej wydajności

Ponieważ interesuje cię jeszcze wyższa wydajność niż kart z segmentu 400 zł to proponuje R4850

Ok, wielkie dzięki za jasne wytłumaczenie sprawy KabutO :slight_smile: . W takim razie chyba zostanę przy tym Radeonie 4850 :slight_smile: .

a te karty ? słyszałem że sapphire robi najlepsze radeony

4870

4850

Przeczytaj sobie ten artykuł

Może i tak, ale w sumie z tego, co przeczytałem w artykule, te Sapphire Radeony to to samo co Asusy, tylko z inną nalepką :wink: , a Pality podobno mają wydajniejsze i cichsze chłodzenie, więc zdecydowałem się na Palita.