Jaka karta graficzna do zestawu?

Witam wszystkich zainteresowanych ma taki zestawik i próbuje dobrać do niego kartę graficzną z serii radeon 4870 pytanie jest jaką ??? bo jest kilka modeli i opcji no i czy ta karta jest odpowiednia???

PŁYTA GŁÓWNA : ASUS P5QL PRO I43

PROCESOR : INTEL CORE 2 DUO E8500 3.16 Ghz 6 Mb cache

RAM : GAIL 2*2Gb ram 800Mhz

DYSK TWARDY : SEGATE BARACUDA 32O Gb

ZASILACZ CHIFTEC 650W

tak radeon hd4870 będzie dobry. kupiłeś już resztę podzespołów?

karty nie kupiłem ale dopiero przymiarke robie tylko nie wiem czy z serii asus czy gainward czy inne nie znam sie na tym karta musi byc dobra do kazdej gierki a reszte pozespołów już posiadam

Tak. Radeon HD4870 będzie OK. :wink: Ewentualnie HD4850, który jest mniej wydajny… Gainward jest OK.

interesuje mnie jeszcze ile pamięci ram ma być zawartej na karcie i z jaka czestotliwością musi taktować jej zegar zeby zestaw byl wydajniejszy

Tego Radeona HD4870 którego polecili wyżej powinien spełniać Twoje wymagania co do taktowania pamięci, rdzenia i pojemności RAM.

Chyba mnie nie rozumiecie bo radeon 4780 może miec 512 ram lu 1gb ram lub 2gb w zależności od modelu taktowanie jest też różne w zależności od modelu wiec moje pytanie BRZMI JAKA KARTE MOGE SOBIE DOŻUCIĆ DO ZESTAWU CHODZI MI O DOKŁADNE SPECYFIKI ILOŚĆ PAMIECI I CZESTOTLIWOSC