Jaką karta graficzną kupić pod ten zestaw do 400zł?

No to postanowione.teraz tylko kwestia jakiej ma być firmy ten 7770? firma vertex ma większe ,zegary, ale co do jakości niemam pojęcia tej firmy

Dobra firma i dobra cena.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gig … 248-509618

Akurat Feel III (w przeciwieństwie do I i II) był już całkiem znośnym zasilaczem i wymiana na pewno nie jest konieczna. Zwłaszcza, że nowa karta ma niższe TDP od poprzedniej.

Też tak myśle że mój Feel III będzie wystarczający.wiem że to nie MC-ek ale zawsze to nie jest jakis Codegen:) :twisted:

Mam jeszcze dwa pytania.

1 Czy mój procek nie będzie tzw ,wąskim gardłem, dla karty HD 7770?.Chcę żeby nie błokował jej pełnej wydajności.

2 Jęsłi odblokuje 4 rdzeń procka to jakie chłodzenie mu założyć? Wiem że noctua byłaby najlepsza ale jej ceny… :stuck_out_tongue:

Ja ze swojej strony mogę polecić Gigabyte Geforce GTX 460 1GB. Stara karta, ale wydajnościowo lepsza niż gtx 550ti. Nie tak dawno szukałem nowszej karty, ale w cenie do 600zł nie znalazłem nic co by zapewniło mi odczuwalny skok jakościowy. Ogółem polecam zestawienie grafik z benchmarka - starego GTX’a widać po prawej stronie w pozycji kart za ~ 650zł, kategoria bardzo wydajne. Jakbyś był zainteresowany kupnem 460 to szukaj wersji z GDDR5, np tu jest dobra aukcja.

Up

Wszystkie 460 mają DDR5 http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gtx-460-pl.html

Jak już 460 to szukaj wersji z pamięcią 1GB i szyną 256 bit.

@up

Racja, popierniczyło mi się z innym modelem. Karta na aukcji, do której podałem link oczywiście ma szynę 256 bit i 1GB.

Tyle że 460 pobiera dwa razy więcej prądu od HD7770 a autor ma zasilacz (o tym produkcie można już mówić zasilacz :wink: ) nie najwyższych lotów.

No fakt, do oszczędnych nie należy. Ale prawda jest taka, że jak chce się mieć przyzwoitą grafikę to trzeba mieć też przyzwoity zasilacz.

7770 od VTX jest najwydajniejszą wersją ,ale ma podniesione napięcia i zrezygnowałbym z tej wersji bo wbrew pozorom potrafi zjeść :smiley: jeśli nad nią się zastanawiałeś to bierz innego producenta np MSI lub XFX najtańsza będzie Club3D z przesyłką 430zł i jeszcze dostaniesz gry za free http://www.morele.net/karta-graficzna-c … 2c-517255/ te w grach wezmą nawet mniej niż 80W ,jeśli miałby zostać stary zasilacz, twój zasilacz nie jest z tych “złych” ale ma bardzo słabą linie +12V

qfetijx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

furmark to nie gry ale w niektórych wymagających będzie brał powyżej 100Watt trudno uwierzyć ale to fakt

na początek zmień zasilacz , a potem możesz myśleć o GTX 460 lub innej

550 ti jest dużo słabsza od 7770, do tego pobiera 10w więcej niż 9800gt

Zasilacz? 370w byle miał do tej konfiguracji.

No wkońcu jestem z dobrymi nowinami.wiele mówiono o tej mojej ,bombie,zasilającej wieć wracając z pracy kupiłem zasilacz taki o; 8) OCZ STEALTHXSTREAM 2 500W.no teraz to już chyba nie brak lepszego. :!:

ale go nie ma…

jeżeli chodzi o model 7770 to xfx albo gigabyte - te mają nawet ciche chłodzenia. Vertexa wywalisz po 10 minutach gry ze względu na wysokie temperatury i głośne chłodzenie.

żaden 460 nie wchodzi w grę, z powodu zbyt dużego poboru mocy… Wydajnościowo są podobne (może ciut szalka przesuwa się w stronę gtx’a, ale ryzykować z takim zasilacz o kilka (5) klatek to bez sens, zwłaszcza, że płytę może spalić.

450w zasilacz podawany wcześniej będzie ponad zestaw, i spokojnie można brać 430w

Nie, za mocny. Chyba, że autor zmienia grafikę na pokrój (poboru mocy) gtx 670 to jak najbardziej. Wiem, że Steal jest słabszy od mojego mod’a, a do tego ma głośniejszy wentylator. Mój ma 432w, a maksymalnie 500w

Jedyną słuszną opcją tutaj jest HD 7770, żadna nvidia ze względu na brak godnego konkurenta.

No zasiłke zmieniłem.a co sądzicie o radku 6850? lepszy od 7770? chodzi obsługe direct 11

Nie, nie jest lepiej. Osobiście bym brał GTX460 (ofc normalna wersję, nie 1GB). Zasilacz to nie jest może super extra sprzęt, ale też nie kupa - tylko że o unlocku czwartego jajka i o OC bym za bardzo na tej zasiłce nie myślał. Możesz zapodać undervolting prockowi, u mnie z 1,42V zrzuciłem do 1,24V gdy miałem Athlona II X3 460. Nie wiem jak z poborem prądu ale z tego co wiem też ma wpływ, ale temperaturki spadły (niewiele, ale zawsze dobre kilka stopni mniej za darmo)

Nie, nie jest lepiej. Osobiście bym brał GTX460 (ofc normalna wersję, nie 1GB). Zasilacz to nie jest może super extra sprzęt, ale też nie kupa - tylko że o unlocku czwartego jajka i o OC bym za bardzo na tej zasiłce nie myślał. Możesz zapodać undervolting prockowi, u mnie z 1,42V zrzuciłem do 1,24V gdy miałem Athlona II X3 460. Nie wiem jak z poborem prądu ale z tego co wiem też ma wpływ, ale temperaturki spadły (niewiele, ale zawsze dobre kilka stopni mniej za darmo)

Troche zaszalałem na święta.Karta kupiona.wziąłęm Sapphire Radeon HD 7850 OC 2GB 11200-14-20G 8) .zmieniłem również zasiłkę na OCZ STEALTHXSTREAM 2 500W.no teraz to już chyba nie brak lepszego.odblokowałem 4 rdzeń na procku.chłodzenie box-owe zmieniłem na NOCTUA NH-D14 :o dokupiłem również 4 gb ramu. :twisted: no to po wypłacie mam #-o no ale pare lat z głowy jeśli chodzi o modernizację kompa =D>

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA RADY :slight_smile: POZDRAWIAM.