Jaka karta graficzna mi pujdzie

Witam, mam nastepujacy problem. Spalila mi sie karta graficzna i musze sobie kupic nowa. Niestety nie mam zielonego pojecia jaka karta mi pujdzie. Czytalem, ze sa rozne typy kart ktore pasuja do danych plyt glownych itd… Mialem karte graficzna nvidia geforce 9500 gt 1gb. sprawdzilem tak z ciekawosci na internecie moja plyte glowna i dowiedzialem sie jedynie tyle, ze obsluguje typ pamieci DDR2. Czy na podstawie tych informacji moglibyscie ustalic jakie karty moge kupic??

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, lecz jestem na niemieckim laptopie :confused:

Najlepiej podaj nazwę płyty głównej, budżet i przyszłe zastosowanie (oraz tu najlepiej, parametry całego PC)

wiec tak:

plyta glowna: asus P5KPL IM/ROAM/IN czy cos takiego, nie pamietam xd

karte juz znacie xd

ram: 4gb

procesor: pamietam tylko E660 2,6Ghz

System: windows 7 home premium

Reszty na prawde nie pamietam :confused: Nie jestem teraz na tym kompie niestety :confused:

Moge wydac na karte do 400zl moze byc lepsza od tej ktora mialem ale zeby nie bylo z nia problemow… Zalezy mi na tym, aby wszystko dzialalo mi plynnie i zeby karta sie nie przegrzewala xDD

Grasz w nowe gry czy karta jest do pracy?

Kompa uzywam do pracy jak i do gry wiec dobrze by bylo zeby taki cod black ops na przyklad mi poszedl xD jednak moge poswiecic na karte 500zl zamiast 400 xD

Dodane 21.11.2011 (Pn) 8:58

Kompa uzywam do pracy jak i do gry wiec dobrze by bylo zeby taki cod black ops na przyklad mi poszedl xD jednak moge poswiecic na karte 500zl zamiast 400 xD

Dodane 21.11.2011 (Pn) 9:42

I jak jakies propozycje?? Bardzo mi sie spieszy bo dzisiaj musze kupic sobie ta karte wiec jak cos macie to prosze pisac :]

GeForce GTS 450 - około 350zł

a jak chodzi o kwotę 500zl to możesz się zainteresować GeForce GTX 550 Ti lub Radeon HD 6790, przy czym radek jest trochę wydajniejszy.

Upewnij się wcześniej, że masz odpowiedni zasilacz aby ci uciągnął nową kartę (dla tych trzech kart jest podawany co najmniej markowy zasilacz 450W)

Silver hehe ale zbieg okolicznosci. Kupilem sobie 10 min temu karte graficzna gts 450 w serwisie komputerowym. xDD Ale mam pewne watpliwosci bo nie wiem czy mi to pujdzie na mojej plycie glownej… Na pudelku od karty pisze GDDR5 a moja plyta glowna obsluguje DDR2 a przynajmniej tak czytalem… Mam nadzieje, ze ktos moze rozwiac moje watpliwosci bo juz sie nie pokoje… :confused: Czekam na odp :slight_smile:

PS: Zasilacz tez kupilem 450W :slight_smile:

pamięci na płycie a pamięci na karcie nie mają ze sobą nic wspólnego i nic się nie stanie,wszystko bedzie działać jeżeli masz dobry,markowy zasilacz bo jeżeli nie to za jakiś czas poleci dym i tyle bedzie…(podaj jeszcze marke i moc zasilacza)

zasilacz mam marki CHYBA Aero Cool czy cos takiego moc 450W…

Z tego co znalazłem na googlach to AeroCool nie jest taki zły ale ja nie znam tej firmy więc się nie bede wypowiadał,życzę szczęścia heh :lol:

Aero cool nie jest na czarnej liście. Tylko zależy jaki model

Nie wiem czy to model ale pisze VP-450 taki duzy napis xD

Dodane 21.11.2011 (Pn) 12:55

Jest napisane jeszcze cos takiego: AD-F480A2-72

Aerocool hmm, no nie jest to super konstrukcja, ale ostatecznie może być :slight_smile:

A tak z ciekawości: ile za niego dałeś ?

Za zasilacz 130 zl a za karte 435zl xD Ale w zaufanym serwisie komputerowym wiec nie narzekam :slight_smile:

Dodane 21.11.2011 (Pn) 13:12

PS: Bardzo dziekuje wam wszystkim za pomoc, bardzo mi sie przydaly wasze opinie i wiele sie nauczylem :slight_smile: Temat jest do zamkniecia.