Jaka Karta Graficzna na agp do filmów hd

Witam.Szukam dobrej karty graficznej na AGP , która będzie służyć głównie do oglądania filmów HD.Obecnie mam radeona 9550 ale do filmów HD absolutnie się nie nadaje,obraz się zacina i nie jest płynny.Myślałem jeszcze o radeonie 3450 ale podobno są problemy ze sterownikami do XP.Cena,karty do 300 zł.Specyfikacja komputera:

Płyta główna Gigabyte GA-8IPE1000 Pro-G

Procesor Intel Pentium 3,0 GHz

Mikroukład płyty głównej i865PE

Pamięć fizyczna 1 Gb DDR PC3200 (200 MHz)

Zasilacz 300W.

System operacyjny Windows XP

Zastanawiam się nad Asus Radeon HD AH4650 1GB ale nie jestem pewien czy będzie chodzić na moim sprzęcie.Zasilacz planuje kupić większy przynajmniej 400W bo zdaje sobie sprawę,że do tego AH4650 może być za słaby. Proszę napiszcie mi tylko czy to będzie u mnie chodziło, ewentualnie jakieś inne propozycje.

Podaj markę zasilacza ?,choć pewnie jakiś no name to zasilacz do wymiany

Polecam ten zasilacz:

http://www.gral.pl/Seasonic+SS-400ET_908.html

karta graficzna:

http://www.gral.pl/Asus+HD4650+1024+AGP_547.html

Filmy nie koniecznie muszą się ścinać z powodu karty graficznej ;p

Nie koniecznie ale by filmy w FullHD chodziły płynnie na tym “procesorze” potrzeba karty która w części będzie dekodować film i odciąży procesor.

Zasilacz to faktycznie “no name” i jest tylko tymczasowo bo poprzedni się spalił więc skorzystam z rady kolegi gural777 i zamówię polecany zasilacz ale czy ten Radeon HD4650 Asus 1024MB GDDR2, będzie chodził poprawnie na moim sprzęcie…jakby nie patrzeć komp.trochę stary…ale jeszcze jary!! Z góry dzięki za odpowiedź.

Będzie. Czemu miałoby nie działać?

Ja bym bardziej poszedł również w kierunku ramu 200mhz to bardzo mało na dzisiejsze czasy. Nawet pamięci ddr1 posiadają 400.

Taktowanie procesora jest dość dobre grafikę zmieniasz a ram zostaje taki sam chodź moim zdaniem był pierwszym elementem (poza zasilaczem) który warto by zmienić

Chyba coś pomieszałeś

Pamięci DDR 200 mhz mają efektywne 400 Mhz czyli PC 3200 (3,2 GB/S) czyli posiada najszybsze DDR,karta będzie chodzić normalnie nie ma problemu,jak weźmiesz także polecany przeze mnie zasilacz także nie pożałujesz,bardzo dobry zasilacz.

Dodane 08.09.2010 (Śr) 17:56

Dokładnie,zainstalować dodatkowo Avivo Codecs,odtwarzacz Windows Media Player,Home Cinema Player albo VLC i będzie wszystko piknie.

sas741 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Kumpel gf 5500 posiada 256 MB i jak miał 512 MB ramy to cięły mu HD dołożył do 2 Gb ramu i chodzi płynie…bez zmiany grafiki

Sam mam na swojej płycie asus A7V600 grafikę Asus HD3650 DDR2 512MB ale za to słaby procek sempron 2300+ podkręcony do 1,9ghz.

Tylko że 3650 ma udvh1 a serie 4000 radków powinny mieć udvh2, czyli mój max odtwarza highprofil 4.1 a radek 4650 powinien 5.1, zależy jak film jest kodowany.

Tylko VLC przeczytałem że chyba od serie 5000 radków obsługuje bo mojego nie widzi. I procek musi się męczyć co akurat klatki ok 6-8 uniemożliwiają oglądanie.

Windows Media Player HC jest do tego potrzebny i KM Player jest tez dobrym programem.

Można użyć najnowszego ffdshow, i HDPack2.2 .

Bo jeśli coś nie tak pójdzie to 1core procesor nie podoła odtwarzaniu fullhd.

edit:

Co ma pamięć do oglądania filmów?? Ja mam 1,5GB 400mhz i jeśli u mnie program/kodek z jakiś przyczyn nie połączy się z grafika to nici z fullhd na takim słabym procku. A jak widać w Menadżerze Urządzeń że zjada mało pamięci, a procesor podchodzi do 100%, jeśli grafika “zaskoczy” to procek jest na poziomie 30-50% używany - tak mam u mnie.

A przy okazji gf5000 nie ma wspomagania gpu do odtwarzania filmów 1080p dopiero od serii 8000. Bo w odpowiednich kodekach zaznacza się używanie CUDA. Mój kumpel ma Athlona 64 3000+ i 9600GT AMP i właśnie u niego to widziałem,a na necie pisze. że od 8000 gfc a radki najlepiej od 4000.

Tylko tu mowa o fullhd tj 1080p bo procek nie da rady tego, bo 720p to nawet mój daje radę bez grafiki.

Dokładnie na 1GB pamięci Ram by śmigały filmy w 1080p.Pamięć ma tu niewiele do gadania.

Dzięki za pomoc.Zdecyduje się na Radeon HD4650 i wymienię zasilacz.