Jaka karta graficzna pod tą konfigurację?

Witam

Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej tylko nie wiem co wybrać tak by pasowało wydajnością do całości. Moja stara karta NVIDIA GeForce 8800 GTS “obraziła się” i nie chce współpracować, czytaj poszła do kosza (jak jeszcze działała miałem z kompem problemy przy nowszych grach - resety, mocno się grzała). Obecnie jako tymczasowy zamiennik mam NVIDIA 512MBGeForce 8600 GT, jednak karta ta nie spełnia moich wymagań- gry, ale z tą nie mam resetów. Chciałbym, aby doradzono mi w doborze karty graficznej pod moją konfigurację sprzętową, która jest już leciwa. Najbardziej obawiam się o zasilacza chciałbym skupić się tylko na wymianie karty graficznej- wiadomo kasa.

I. Moja Konfiguracja:

  1. Microsoft Windows 8 Pro 64-bit

  2. Płyta główna: ASUSTeK Model P5B (Socket 775)

  3. Procesor: Intel Core 2 Duo E6600 @ 2.40GHz

  4. RAM: 6,00 GB 2-Kanałowy DDR2 @ 1087MHz (5-5-5-18) (4 sloty- wszystkie zajęte)

  5. Dysk: WDC WD3200AAKS-75SBA0 ATA Device, SATA-II 300GB,WDC WD1001FALS-00J7B1 ATA Device,SATA-II 1 TB

  6. Zasilacz: Chieftec 350W

Ile masz na kartę? Rozejrzyj się za radeonem 6670 (tylko na pamięciach GDDR 5) wydajnością zbliżony bądź nawet równy radeonowi HD 4850, myślę że powinna ci wystarczyć.

Szczerze zbieraj na nowego kompa :wink:

Ale jak już chcesz coś do tego to poluj przykładowo w używane HD4850. A gdybyś chciał używać też karty w nowym PC w przyszłości to HD 7770 dosyć tanie i nawet wydajne.

Tak wiem,ale jeśli podana karta mieści się w przedziale ok.300 zł i jeszcze na tym pograć się da to jak narazie wybór jest w moim przypadku oczywisty. A te karty, które polecacie to przy moim zamienniku (NVIDIA 512MBGeForce 8600 GT) to będzie jakiś wyraźny skok? i czy zasilacz da radę?

Dość wyraźny.

Skoro dał radę 8800gts (dwa razy większy pobór energii).

Dziękuję bardzo kolego, to mi wiele wyjaśnia. Tylko teraz,którą z wyżej wymienionych do takiego zestawu jak podałem polecacie. Jak patrzę na cenę tych kart to myślę, że jest do przełknięcia skoro skok jest “dość wyraźny”.

A jeszcze dopytam dlaczego GDDR 5 jest tak istotne?

Pamięć ddr5 jest wydajniejsza.

moim zdaniem karta była niestabilna przez słaby zasilacz / fakt że markowy ale 350 W pod taką grafikę to za mało zwłaszcza jak masz jeszcze wszystkie sloty pamięciami zajęte

http://allegro.pl/vtx-radeon-hd4850-1gb … 52791.html w taką możesz polować :slight_smile:

Zakładając temat miałem mieszane uczucia czy znajdę odpowiedź na moje pytania, czy ktoś się zainteresuje, a tu temat bardzo ładnie się rozwinął i chyba mamy zwycięzcę:).

Jeśli chodzi o sloty to faktycznie wszystkie są zajęte te od RAMU, karta graficzna i dodatkowo karta dźwiękowa oddzielnie tuż przy graficznej co z pewnością nie wpływało korzystnie na chłodzenie.

To jeszcze nasuwa mi się pytanie jaka karta może lekko mocniejsza od tej którą polecacie na mój zasilacz tzn. lub taka mega super, ale którą mój zasilacz pociągnie? (choć raczej zostanę przy tej, którą tu polecono). No i z ciekawości spytam,dlaczego NVIDIA nikt nie poleca mają mocniejsze wymagania w stosunku do zasilacza?, czy cena w stosunku do wydajności stanowi różnicę w porównaniu z ATI?

Raczej to drugie, 4850 to idealny kompromis między ceną a wydajnością. Ile Twój zasilacz ma na linii 12V watów?

6670 to to samo co HD 4850 tylko z poborem prądu o połowę mniejszym, więc ja bym brał 6670. Nvidia w tej półce cenowej nie ma konkurencji z radeonem.

tu powinny być wszelkie dane odnośnie mego zasilacza:

DSC_0099.jpg

To w końcu którą polecacie, potrzebuję definitywnego zwycięzcy :)?

Jeśli 6670 to którą z tych, bo różnią się trochę.

Cześć

Zdecydowanie lepiej wybrać Radeona 6670 na pamięciach GDDR5 (np. wersja 1GB) ze względu na m.in mniejszy pobór prądu.

Brałbym tą od MSI.

Ech wiem, że męczę tylko podpowiedz którą z tych bo jest 5 modeli

http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;017 … 415173.htm

Który ma ddr5 (a już tylko nawiasem mówiąc dlaczego 1Gb a nie 2 GB?)

http://www.ceneo.pl/12316755 - ten model ma pamięci GDDR5.

EDIT: Widzę, że w obu sklepach z tego linku nie ma dokładnych informacji dotyczących karty, więc lepiej nie kupować kota w worku.

http://allegro.pl/asus-radeon-hd-6670-1 … 39135.html - tu masz HD6670 z pamięciami GDDR5, od Asusa.

Dzięki wielkie.