Jaka karta graficzna pod Xeon E5420?

Witam. Otóż planuję zakupić sobie inną kartę graficzną, aczkolwiek nie wiem jeszcze jaką. Budżet to +/-600 zł, mogą być używane jak i nowe. Do czego ma służyć? Głównie do gier, bo nic innego z tym komputerem nie robię. Górować będą takie gry jak; CSGO, Rust, Hurtworld, nic ciekawego poza tym. Mój obecny komputer: 

Karta graficzna: Radeon HD5830 1GB 

RAM: 8gb DDR2 800mhz

CPU:  Xeon E5420 @2.50ghz 

Mobo: Asus P5B Deluxe

PSU: Corsair vs550 

Z góry dziękuję. 

Przede wszystkim to podkręć procka na minimum 3.0GHz - chyba, że poleci dalej. Więcej jak R9 270 bym nie brał do tego procesora.

 

Do tego CPU?

 

Jak chcesz zaszaleć, to używka GTX770 będzie na zaś?

 

Ale w/g mnie brak sensu kupować do tego kompa powyżej GTX750? GTX660?

Właśnie do tego CPU potrzebuje grafiki, która potrafi obsłużyć w praktyce niskopoziomowe API

Chciałbym go właśnie podkręcić, ale czytając na róznych forach wypowiedzi, to ciężko się ogólnie te Xeony kręci, są wysokie temperatury i z napięciami trzeba się bawić, a nie chce niczego zawalić. Na stockowym chłodzeniu gdy mam odpalonego steama, przeglądarkę (4 strony) pobiera +/- 55 stopni. Sam chciałem, a może preferowałem kupno GTXa 770 aczkolwiek nie wiem, czy będzie w 100% wykorzystywana przez procesor. Co do AMD to raczej odpadają bo sterowniki lubią sobie trochę procesora obciążyć.