Jaka karta graficzna?

(Hplacek) #1

Witam. Mam karte graf. NVIDIA GeForce2 MX/MX400i chcialbym zmienic na cos lepszego, Moglibyscie cos doradzic? (najlepiej 256mb) i zeby nie byla za droga.

Jesli jest to na cos potrzebne to moj sprzet:

AMD Sempron 2600+

ASRock K7VT4A+ :oops:

(boczi) #2

Ile możesz przeznaczyć max. pieniędzy na nią?

Standardowo polecam kartę tanią a dobrą:

Radeon 9550 Gigabyte GV-R955256D 256 MB DDR DVI + TV (128-bit) BOX

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15616

:slight_smile:

(:: MARIO ::) #3

STV tylko poco Ci 256MB ?

boczi to bezsens, taka karta a taka ilościa pamieci !

(Hplacek) #4

maks to mysle gdzies 100 dolarow :lol: bo tylko tyle posiadam...

no chcialbym pograc od czsu do czasu w jakies gierki nowsze...

Dzieki za kazda porade.

(boczi) #5

Pamięć RAM w karcie graficznej to nie wszystko. Liczy się jej taktowanie, obsługa standardów...

Mario dobrze mówi. Dałem Ci taką propozycję, bo tak chciałeś. Jest też ten sam model tej karty, tyle że ze 128 MB RAM. Różnica: ~30zł.

(Hplacek) #6

Ok boczi zdecyduje sie chyba na tą ktorą zaproponowales, dzieki.

I jeszcze jedno czy taka gra jak GTA SA "pojdzie" na tej karcie w miare dobrze..?( Mam 1Gb ramu PC3200)

Czy dlugo bede zadowolony z tej grafy?

(boczi) #7

Tak, SA nie będzie miało nadzwyczajnych wymagań.

Karta, którą Ci poleciłem nie jest "super hiper", ale w stosunku Cena/Jakość przebija wszystkie.

Sam posiadam.

Jeśli już masz więcej kasy polecam GeForce 6600 GT (mówię o wersji AGP). Ale to już wyższa półka, ok. 800zł.

(:: MARIO ::) #8

Ten R9550 (tez go mam) to karta najlepsza jak za taka kaske! Po podkreceniu, karta pokazuje prawdziwy potencjał :wink: :twisted: Bez problemu sie kręci na R9600 :slight_smile:

Jedyny jej ból to wykładania sie z włączonym AA w grach, ale to taka usterka mała :wink:

Radek ten kladzie wszystkie FX od 5200 do 5700 :slight_smile:

niewiem po ile chodzi dolar, ale ciekawą opcją jest za ok. 380zł R9550 XT Guru od abita :slight_smile: karta posiada dwa tryby pracy (normal/turbo) i jest wydajnijesza od zwyklej wersji :slight_smile:

pozdro

(Canaletto) #9

Czy wymieniony wyżej Radeon będzie mi dobrze działał ?

computer2oa.jpg

(Gen Salvador) #10

Heh, jeśli chcesz kupić DOBRĄ! karte 256 MB to musisz dac koło 1000 zł, tak więc jeśli dysponujesz kwotą 100$ to lepiej pomyśl nad jakąs inną :wink: są fajne 128. jak wyzej wymienione

(:: MARIO ::) #11

CANALETTO bedzie ;]

(Canaletto) #12

:: MARIO :: jesteś pewien ? Ja mam AGP 4x, a tamta karta ma 8x. Co to znaczy, bo nie wiem :oops:

(:: MARIO ::) #13

ja tez mam agp x4 na pł. głownej, a mam ta własnie grafe (R9550) z agp x8 :slight_smile: wszystko chodzi pieknie , chodz zdazaja sie sporadyczne przypadki, ze grafa poprostu nie odpala sie na jakims tam mobo, ale to rzadkośc :slight_smile:

a ten R9250 co masz teraz tez jest na agp x8 chyba :? i chodzi ci normalnie :?

z tym agp x4 i x8 to przesył danych z grafy, ale roznica jest znikoma pomiedzy 4 i 8 ;]

(Intersoftnasielsk) #14

Przeczytaj : http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25793

A poza tym to 256 ramu na karcie przydaję się głównie przy dużych rozdzielczościach a 1024x768 to teraz standard ze względu na monitory no i Gry. Większ ilość pamięci w domowym kompie jest bez sensu a to tylko chwyt marketingowy ( zresztą tak jak karty grafiki SE czy jakieś inne sprzęty z tej samej serii ale słabsze i tańsze co to mają poblokwane jakieś bajerki) Wkurza mnie to czasami ale taki jest biznes.