Jaka karta graficzna?

witam :smiley:

chciałbym prosić o radę przy wyborze odpowiedniej karty graficznej do sprzętu, gdyż poprzednia sie zepsuła (GE FORCE 7300 GS256MB TVout) -karta traci kolory , dziwnie się zachowuje wszystko niewidoczne więc pewnie nie uda się jej juz naprawić…

więc karta ma być do takiego sprzętu:

płyta: ESC SOCKET AM2

procek: AMD 64 ATHLON X2 3800+

pamięć: 1024 MB DDR2/533

dzięki za rady z góry

pozdrawiam :smiley:

podaj dokładny model płyty głównej oraz markę i moc zasilacza a także napisz czego oczekujesz od tej karty (do czego wykorzystujesz kompa i czy, a jeśli tak to w co i na jakich detalach chcesz grać)

Podaj cenę karty (do ilu zł.), markę i moc zasilacza… :wink:

no widzisz alzajac , będzie problem bo mam tylko takie dane jak wyżej, a zasilacz był chyba z obudową więc wiele po nim się nie należy spodziewać :smiley: a komp nie będzie wykorzystywany do jakis wymagających rzeczy,

tak żeby wiesz dzieciaki miały co porobić coś tam w necie i może jakaś giera ale nie wymagająca myślę, więc pewnie coś zbliżonego do tej która padła wystarczy :smiley:

a tak myślę do 100 bo po co szaleć :smiley:

jeśli zasilacz był z obudową to na 99% jest do wymiany bo to szmelc i wcale bym się nie zdziwił gdyby to przez niego były te cyrki z grafiką.

co do twojego sprzętu ściągnij everest ultimate i z sekcji “komputer” -> “podsumowanie” spisz dokładny model/nazwę płyty głównej

dość mało… nawet bardzo… jak dzieciaki grają w coś poważniejszego to nie poszaleją tym bardziej że musisz się liczyć z kosztem 100 zł na zasiłkę

wiesz mnie poproszono o naprawienie kompa, tzn kupienie grafiki tanio więc coś może na allegro używanego może być, zgadza się zasilacz pewnie jakaś lipa nie chcę go wymieniać więc grafa też nie musi być jakaś ekstra 100zł powino styknąć:)

na twoim miejscu bym go wymienił bez zastanowienia.

a co grafy to o ile masz wejście PCI-E a zakładam że takie twoja płyta posiada to:

Sapphire Radeon X1600 PRO 256MB GDDR3

lub jak możesz dołożyć 40 zł to masz już bardzo fajną i porządną PALIT 8600GT SONIC+ 256MB 128BIT

ale podkreślam radzę wymienić zasilacz żebyś nie był zdziwiony jak podłączysz nową kartę i będzie bum.

To na pewno nie wina zasilacza. Tutaj mają jakieś dziwne jazdy z tym komponentem. Wspomnisz, że masz PSU no name, to zaraz piszą, że za wszelkie awarie, usterki, problemy odpowiada właśnie zasilacz. Wywalisz 200 zł na coś markowego i niespodzianka! Zasilacz nie pomógł! ha ha.

Co do karty graficznej. Skoro nie chcesz żadnej super hiper, to idź do sklepu i kup nową. Pewnie dostaniesz coś w tej cenie. Sprawdź tylko jakie obsługuje Twoja płyta główna PCI-E, czy AGP - jeżeli AGP (w co wątpię przy takim konfigu), to pozostaje Ci allegro. Pozdrawiam.

według mnie najrozsądniejsza opcja: zasilacz = Modecom MC 400 W (133 zł) i karta = Gigabyte ATI Radeon HD 2600 Pro 512MB (140 zł) i bedzie ok

No tylko to wychodzi 273 zł, a koleś chce wydać 100zł max…

No ale to też wydaje mi się najkorzystniejsze rozwiązanie, żeby nie włożył grafy a tu bum i cały komp z dymem bo zasilacz szajski. Płacz i rozpacz dlaczego nie dołożyłem 173zł więcej? :frowning: :frowning: :evil: :cry: :oops:

lepiej dokup 1gb ram i radka 2600pro

ale on nie potrzebuje ramu i chce jak najtaniej

slawex1983 jak ma proc 2 rdzenie to chyba pci-e nie

ja nie chcę skłądać kompa tylko dokupić karte a tu wychodzi że trzeba wszystko wymienić…

przeważnie jak cos jednego chesz wymienić to trza coś jeszcze wymienić w tym wypadku to nawet obejdzie się bez gruntownej wymiany bebechów w kompie

Za 100 zł kupisz http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-725 i myślę że nie będzie potrzeby wymiany zasilacza przy tej karcie

moze byc i ta tylko ze jak dzieci beda szaleć to lepsza bedzie 40 zł droższa karta Radeon 2xxx ktora obsłuży od razu directx 10 albo kosztująca 55 zł więcej Palit 3650 obsługująca directx 10.1

Dobry komputer opiera się na dobrym zasilaniu którego ty nie masz więc możesz kupić którąś z kart które podaliśmy bez wymiany zasilacza ale na własne ryzyko…

a co myślicie o tej???

http://www.allegro.pl/item449375199_sap … potok.html