Jaka karta graficzna?

(Swat4 16) #1

Witam jestem zielony i nie wiem jak się sprawdza czy dana karta graficzna będzie działała.Moja płyta główna to M68M-S2P a stara karta graficzna to ATI - Radeon X600 series lepsze gierki już mi nie wchodzą.Poszukuję karty graficznej tak do 500zł.

Jestem zielony i pierwszy to mój wątek więc proszę o łaskę :wink:

(Okar19) #2

http://allegro.pl/msi-radeon-hd-5770-ha ... 81029.html

(Swat4 16) #3

kurka dziękuję za szybką odpowiedz jeszcze się tylko zapytam jak się sprawdza czy dana karta graficza wejdzie do płyty głównej

Edit:Czy na zasilaczu 500W pociągnie ?

(waderr73) #4

Tak, karta pasuję do płyty. Masz PCI-E, karta też jest na PCI-E. Zasilacz pociągnie tą kartę zakładając, że jest markowy.

(Swat4 16) #5

dziękuję bardzo teraz wiem o co chodzi :wink: Sprzedam PSP razem z grami i będzie bo X600 to już problemy miałem ze sterownikami bo już nie wychodzą do niej a ta karta obsługuje pixel shader 2.0 :smiley: Ale trzeba przyznac ,że jako tako dawała radę :wink: Zasilacz jest markowy firmy Logica

(Okar19) #6

Niestety markowy nie jest . Logic jest na czarnej liście zasilaczy

(PaPuX) #7

Logic to firma więc w jakimś sensie jest firmowy.

Urządzenia niefirmowe to takie do których producent się nie przyznaje. Coś w stylu wyprodukowano w nowym jorku dla zenka z polski, lub made in china.

(fiero) #8

No tak tylko szkoda że ta firma robi tak kiepskie zasilacze. A więc niech będzie "firmowy bubel".

(Swat4 16) #9

no to pociągnie czy nie pociągnie

(PaPuX) #10

Pociągnie ale czy czasami się nie zakopci to już loteria.

(freedom) #11

Podaj całą konfigurację komputera, dobierzemy jakiś stosunkowo tani zasilacz. Głupotą jest wydawać 500zł na kartę i używać przy tym czegoś, co w każdej chwili może paść, pociągając za sobą inne podzespoły.

(Rmk) #12

Ja autorowi wątka radzę poczekać z miesiąc i nabyć GTX460 768MB za ~500zł

(system) #13

Ja bym nawet proponował 5770 512Mb za jakieś 400zł i zasilacz markowy 400W używany za 100zł znaleźć np. jakiegoś AMACROXA

Skoro miał X600 to żaden procek tam nie siedzi : ]

(Prymus21) #14

Właśnie ja tez zaczynam się borykać z tym samym problemem, mój sprzęt to

MOBO-Asus P5B

Pamieć Geil ddr2 2x5mb plus 2x2gb

Zasilacz Corsair 600W

Procek: intel core2 duo 1,8 obecnie podkręcony do 2,7

Grafika obecnie Asus Radeon Hd 3650 silent.

chciałbym coś szybszego bo niestety w Batlefieldzie gram na min proszę o jakieś porady kasa na nową to okolice 500zł

(Chojinka) #15

tutaj wystarczy wsadzić proca lepszego np E8400 i kartę minimum HD 4870 albo 5770

mozesz też sprzedać całość i kupić wszystko pod amd i będzie taniej i lepiej.

(Prymus21) #16

Nie chce Amd wole swojego intela przede wszystkim nie chcę od razu zmieniać całego kompa a jedynie grafikę ewentualnie procka. Zastanawiam się nad GTX 285(używka) lub Gtx 460 na razie a za jakiś czas może procka tak jak już wspomniałeś e8400. Zastawiam sie tylko nad tym ze gtx 285 nie obsługuje direct 11 i tu nie wiem co dalej.