Jaka karta graficzna

Według mnie minimum to 4850 (ok 260zł), daje radę jeszcze na niej pograć (chodzi dobrze skyrim).

a znacie jakieś tanie karty 1GB od 100 do 200 do gier?

Cześć

Nic porządnego do gier w tej cenie nie znajdziesz.

a ten zasilacz aż taka tragedia że do wymiany? Chcę kupić jakąś tanią kartę do gier głównie do skyrima i Pro Evo bo za pół roku i tak kompa sobie kupię więc fortuny wydawać nie zamierzam.

Dodane 15.01.2013 (Wt) 0:07

do tej pory zapylałem na GF 9800GT 512 i odziwo najnowsze gry chodziły mi na wysokich jak battlefield 3.

Cześć

Jeżeli kupisz słabą kartę to, o ile już uruchomisz grę w co wątpię, to pograsz co najwyżej na low detalach.

A zasilacz jest ewidentnie do wymiany - możesz go zostawić ale wówczas szybciej będziesz musiał kupic nowy komputer :wink:

Kup teraz lepszy zasilacz i będziesz miał już do nowego komputera.

może wezme tego radeona 4850…chociaż bardziej interesowało by mnie 1GB ale to wydatek rzędu 400+ a na tą chwilę jestem spłukany:)

Cześć

Tutaj masz kartę Radeon 4850 z 1GB pamięci GDDR5 (za 260 zł):

http://www.morele.net/karta-graficzna-v … 91-436170/

Do tego jakieś 100-150 na zasilacz.

czy ja wiem czy tem zasilacz będe wymieniał do tej pory zasuwałem na 350 firmy weź mnie :stuck_out_tongue: i przeżył gry typu skyrim,battlefield 3,max payne 3:)

Trochę droższa http://www.morele.net/karta-graficzna-s … 0g-411567/ (nowocześniejsza, chłodniejsza, cichsza)

no rzeczywiście ta chyba jest lepsza… :smiley:

Dodane 15.01.2013 (Wt) 0:25

i na allegro znalazłem za 250:)

TakeMe także jest zegarową bombą. Wymień go jak najszybciej.

Nie uraź się za takie twierdzenie: dalej uparcie brniesz w to, że Twój zasilacz jest ok. Skoro jeszcze sie nie zepsuł to raczej będzie dobrze. Niestety, bardziej mylnego stwierdzenia nie można wymyśleć. Taki niemarkowy może paść w każdej chwili, a nie mając zabezpieczeń pociągnie za sobą cały komputer. Mówią mądry Polak po szkodzie… Ale można temu zapobiec i wymienić zasilacz.

Nie kieruj się tym, iż ja sam mam zasilacz typu no-name. Aczkolwiek mojego PC nie aż tak bardzo szkoda, gdyby nastąpiła awaria. I tak cały PC jest warty 100 zł, a kupując zasilacz przewyższyłbym wartość komputera.

Tylko sprawdź czy ma pamięci ddr5 (wydajniejsza).

nie brnę po prostu dwa lata zapylałem na zasilaczu take me ale rozumiem że miałem szczęście bo mógł spalić się w każdej chwili wie pomyślę również nad kupnem zasilacza.

Cześć

Z tanimi zasilaczami jest tak - póki dziająją wszystko jest w porządku ale nigdy nie masz pewności czy za chwilę nie nastąpi awaria.

Oczywiście zdarzają się wsród nich modele które działają bezproblemowo, jak u ciebie, ale nigdy nie masz gwarancji że tak pozostanie, zwłaszcza przy zmianie podzespołów na mocniejsze.

ok rozumiem a jakie marki zasilaczy są pewne…? np. znalazłem taki Cube ATX 400W może być?

Nie. Taki będzie dobry: http://allegro.pl/oryginalny-fortron-450w-atx-fan-120-mm-24pin-i2934241773.html

oo bardzo tani…:slight_smile:

Dodane 15.01.2013 (Wt) 11:15

No to zdecydowałem sie że kupię :

Karta graficzna : Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256 BIT.

Zasilacz : Fortron 450W ATX.

Dzięki wszystkim za doradzanie.

Dodane 15.01.2013 (Wt) 11:22

mam nadzieję że skyrim pójdzie jak nie full w co wątpie to na trochę wyższych:)