Jaka karta graficzna?

Jak w tytule, na jaka kartę wymienić obecną, ta już trochę szwankuje

Mój komputer:

CPU: Intel Pentium 4 3.00 GHz

RAM: 2 GB

Płyta Główna: ASRock P4i65G

Grafika: ATI Radeon 9550/ X1050 Series

Dysk: SAMSUNG HD082GJ (74 GB, IDE)

Zasilacz: FELL III - 350 ATX

Jak już wcześniej wspominałam chciałabym wymienić kartę graficzną, cena 150-200 zł.

I zasilacz chyba tez jest do wymiany, ostatnio strasznie buczy przy starcie systemu później jest już w miarę cicho.

Dziękuję za każdą pomoc :slight_smile:

W zasilaczu wystarczy pewnie wymienić wentylator

Oto propozycje:

AGP Ati Radeon

http://allegro.pl/karta-graficzna-radeon-hd4650-1gb-hdmi-agp-gigabyt-i3295342390.html

mam podobny sprzęt a wlaściwie taki sam i moim zdaniem nie ma sensu wkładać nic lepszego niż gf 6200 gdyż jest to starawy sprzęt

Nie było 8800 na AGP.

Ja bym brał coś serii x1950, albo hd29xx

Zgadza się, allegro wprowadziło mnie w błąd.

Ps. mój post wyżej edytowany.

Hej,

Zasilacz też czym prędzej bym zmienił - to model z czarnej listy! Zmiana wentylatora może na nic się nie zdać.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Feel 3 nie jest (nie powinien być) na czarnej liście zasilaczy (co nie zmienia faktu że nie jest to zasilacz najwyższych lotów).

zasiłke sb zmien np na aerocool zasilacz zawsze się przyda dobry ;]

a co modernizacji tego kompa bezsens;]

Mam pierwszą propozycje karty graficznej, za którą serdecznie dziękuję :slight_smile:

Z tym zasilaczem to wole dmuchać na zimne, jak spalił się poprzednik to zabrał ze sobą płytę główną.

Hej,

To ja też dorzucę. :slight_smile: Karta Graficzna SAPPHIRE HD3850 GDDR3 512MB. Ewentualnie, jeśli chcesz mieć ciszę, to NAJLEPSZA ASUS ATI AH 3650 SILENT 512MB AGP8X BOX.

To i tak dobrze, że tylko płyta główna. Widziałem komputer, w którym przez produkt zasilaczopodobny, spaliła się oprócz płyty także grafika, procesor i dysk twardy… Na takie produkty trzeba po prostu uważać - i trzymać się z dala. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli ten zasilacz zostawić czy zamieniać?

wymienić i to jak najszybciej

Na jakiś konkretny model? :slight_smile:

Tak na szybko to: Zalman, Tagan, Seasonic, Pentagram, OCZ, Fortron , Corsair, CoolerMaster, be quiet, Chieftec… Sporo jest sprawdzonych marek. Moc trzeba dobrać, najtańszy chyba będzie Fortron, ale nie jestem pewny.

Hej,

Myślę, że spokojnie wystarczy jakiś 400W model spośród tych, które wskazał Szymek1987. Nowy zasilacz OCZ 400W kupisz za jakieś 200 PLN, chyba że trafisz na promocję, to może da się wyciągnąć nawet za 160 - 170 PLN. Chifteki zaś kupisz niemal o połowę taniej - Zasilacz Chieftec GPA-400S8 80+ 400W.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Miałem ten sam zasilacz … i komputer był tak naładowany sprzętem ze się dziwie ze ten zasilacz to zmógł i chodził bez awaryjnie.

Myślę wedle zasobów finansowych … ze jak ciągnie to inwestuj w kartę a później się rozejrzyj za zasilaczem.

Co do ceny wczoraj kupiłem Thermaltake Smart SE Modular 530W za 182zł.

Hej,

Generalnie bardzo dużo zależy od konkretnego egzemplarza. Też spotkałem się z zasilaczami z czarnej listy, które chodziły bez problemów wiele lat i nie powodowały żadnych problemów. Problem jednak w tym, że ‘nikt nie zna dnia ani godziny’, więc do końca nie wiesz, czy Twój egzemplarz jest właśnie takim wyjątkowym. Dowiesz się albo wtedy, gdy przestaniesz go używać, albo gdy z dymem puści sprzęt do komputerowego nieba. :lol: \

Pozdrawiam,

Dimatheus