Jaka karta grafiki do reanimacji komputera?

(Chrysiridia Riphearia) #1

Witam

Posiadam 2-letniego kompa w następującej konfiguracji:

Procesor: 2 rdzeniowy Intel D 950 3,40 GHz

Płyta główna: ASUS P5B-E

RAM: DDR2 2x 1 GB 800 MHz

Zasilacz: niedawno zmieniony na OCZ ModXStream-Pro 500W

Obudowa: jakiś badziew, do wymiany na ZALMANa GS1000 SE

Obecnie działa z kartą GeForce 7600 GS 512 MB, która już zwyczajnie nie daje rady.

Fallouta jeszcze na niej przeszedłem, ale NFS Shift i Risenowi już nie podoła- 15 FPSów na minimalnych ustawieniach mówi samo za siebie.

Ostatnio kolega kupił używaną 8800 GTX z Allegro, rzekomo sprawna, a sypała artefaktami od początku- dla sprawdzenia przyniósł do mnie. Też nie działała, ale w Risenie miałem 35-55 FPSów na max detalach. Czyli sam komp starczy jeszcze na kilka miesięcy, tylko kartę trzeba zmienić.

Zakup całkowicie nowego, składanego od podstaw kompa (poza obudową, ten Zalman na kilka lat u mnie zostanie) planuję za rok. Na dzień dzisiejszy szukam karty graficznej która ten rok pozwoli mi przetrwać i pograć np w Risena, Gothic4, nowego NFSa- nie koniecznie na max detalach, mogą być średnie. Karta musi być nowa (fabrycznie- z gwarancją), nie chcę się naciąć tak jak kolega.

Mój budżet to 1000zł minus Zalman, czyli 500-550zł. Jaką kartę w tej kwocie, pasująca do mojej płyty (PCI-Express 1.0) możecie polecić?

Pozdro

(Mrylec) #2

http://www.allegro.pl/item786780466_zot ... a_box.html

(Michalek226) #3

http://www.allegro.pl/item767105326_rad ... nward.html

http://www.esc-net.pl/product_info.php? ... s_id=15574

(Chrysiridia Riphearia) #4

Podany ZOTAC GeForce GTX260 896MB mnie przekonał, tylko nie u tego sprzedawcy (co tydzień świeża porcja negatywów i neutrali).

Dylemat rozwiązany, dziękuję.

(Michal Kolatek) #5

Na Twoim miejscu brałbym taszą obudowę, a zła nie jest

Antec Gamer Three Hundred

Proca jakiegoś Pentiuma E, C2D

Grafa Radeon 4850/4770

(Michalek226) #6

Przepłaciłeś kosztem wydajności.

(Mrylec) #7

Mylisz się... Karty wydajnościowo są prawie identyczne. Różnią się kilkoma rzeczami, ale wyniki z testów mają prawie identyczne.

Zestawienie nie jest idealne bo i Zotac i Gainward podmieniło trochę w swoich kartach.

(Chrysiridia Riphearia) #8

Też patrzałem na porównania w testach tego Radeona z 260ką i w zależności jaka gra, wychodziło różnie, ale wyniki baaardzo zbliżone. Tyle że GeForce ma NVIDIA PhysX i jest zdecydowanie mniej prądożerna. Przy czym na chwilę obecną można je kupić w identycznych cenach.

Procesora, ani innych podzespołów nie chcę zmieniać, ponieważ jak pisałem i tak za rok wszystkie bebechy będą nowe (komp za ok 3-4 tyś), poza obudową która mi pewnie ze 2 kolejne kompy obsłuży. Dlatego na nią nie szczędzę.

Obecna konfiguracja, choć słaba już i mam tego świadomość, z lepszą kartą jakoś sobie radziła- ponad 50 FPSów na starym 8800gtx w grze która dopiero miała premierę, to nie jest zły wynik. Rok wytrzyma.

(Emilmlo) #9

Co Ci po takiej karcie jak GTX260 skoro twój procek jest za wolny, do NFS Shift przyda się mocniejszy, u mnie na Athlonie 64 X2 4000+ 2.1GHz się przycinał FPSy często spadały do 25 przy 8800GT 512MB i 4GB ramu, a mocniejszy ten procek od Pentiuma D 3,40 GHz mimo mniejszego zegara, po zmianie na Phenoma II X2 550 3.1GHz gra zaczeła płynnie chodzić i dużo szybciej ładuję się.