Jaka karta grafiki?

Szukam nowej karty graficznej. Wcześniej miałem… lepiej dam konfig komputera:

Czy geforce lub radeon

będzie pasować do komputera? Może są tańsze i również b.dobre? Proszę o propozycje.

karty które wymieniłeś nie są zbyt wydajne, jaką masz kwotę do wydania na kartę ??

Co prawda te karty na dzisiejsze czasy są słabe ale między FX 5500 a r 9550 jest przepaść w wydajności na korzyść na radeona

a kiedy pojawił się w sklepach fx5500 a kiedy ten radeon ?? sprawa jasna.

Chodzi mi w ogóle o wymianę karty i nie na najnowszą bo chyba nie będzie kompatybilna z komputerem, prawda? Cenowo około tych co podałem wyżej w linkach. Co polecacie??

za 150 zł na allegro kupisz ati radeona 9800pro 256bit szyna pamięci. to najlepszy zakup w tej cenie.

tez, choc r9700/9500pro nie bedzie zlym wyborem a i tansze beda :slight_smile:

z podanych dwoch - r9550, oczywiscie nie pograsz w ‘najnowsze’ gry, w to nie wierz, chyba ze slideshow lubisz

fx5500 to przetaktowany nieco fx 5200. Radeon 9550 jest na zupełnie nowszej architekturze, przede wszystkim MA pixel shadery :]

9700pro mają podobną wydajność co 9800pro cena jest ta sama (allegro). więcej używanych można dostać de facto 9800pro niż 9700pro.

Czemu jak podałem karty co mają po 256MB/128bit DRR to mi polecacie te co mają 128MB/256bit DRR? Lepszy? Będzie pasować do kompa bo tamte co podałem to na pewno pasują.

tak, “szersza” magistrala pomiędzy pamięciami a gpu znacznie poprawia wydajność karty graficznej. w tej klasie sprzętu nie wykorzystasz 256mb chyba że w DOOM 3 na ultra high detale albo w wysokiej rozdzielczości Max Pain 2 i paru innych gierkach z teksturami o dużej rozdzielczości i jakości.

A czy te karty na pewno będą pasować? Zobaczcie sobie gf2 jak ma, są tam 3 sloty więc są 2 przerwy w wejściach a w tamtych jest tylko jedna przerwa?:confused: Czy nie lepsza będzie ta karta lub ta lub ta?

sprawdź w manualu płyty głównej w jakim standardzie wykonany jest port agp i jakim napięciem zasilany.

ja odpalałem geforca 5900XT na platformie z chipsetem intel 440bx pod p3 550Mhz :slight_smile: i działała karta.

agp w standardzie 1x,2x jest kompatybilne ze sobą, agpx4 jest kompatybilne z agx8 w większości przypadków.

Nie kupuj tego mediona, syf, awaryjny, kiepska jakość, wydajność xt jest tylko na papierze.

http://www.playtool.com/pages/agpcompat/agp.html

1xAGP 32bit o to chodzi? Jest w konfingu powyżej jeśli to to, jak nie to gdzie to sprawdzić?

Z tej stronki wyszło że NVIDIA GeForce2 MX400 Universal AGP Card, wniosek:Universal AGP Card Double slotted Supports 3.3V and 1.5V signaling. Available speeds 1x, 2x at 3.3V and 1x, 2x, 4x at 1.5V.

teoretycznie tak jednak to wszystko zależy jakie jest GPU.

Jednemu wystarczy magistrala 128bit a dla drugiego 256 jest idealnie.

Przykład, 7600GS 256ddr3 / 28bit i 6800GT 256ddr3 / 256bit

rozglądaj się za r9800.

jaki masz zasilacz, marka i model ?

Czyli powinienem wybrać taką> http://www.allegro.pl/item231165996_radeon_9800pro_xl_128mb_256bit_najtaniej_.html?

NIe, nie i jeszcze raz nie!! Koledzy już wcześniej pisali, że Medion to jest jedno wielkie bagno… Lepiej dopłacić pare złoty i cieszyć naprawdę dobrą kartą (w tej cenie), niż narzekać na restarty itp. Jaki masz zasilacz? Marka, model i moc?

Złączono Posta : 31.08.2007 (Pią) 14:38

Ten Radeon powinien być dobry, tylko musisz pamiętać o zasilaczu!!

Fortron 400W, wystarczy?:confused: Nie chce tyle płacić bo nie wiem jak to będzie chodziło z moim procesorem i na tej płycie:/ Coś tańszego?

Wystarczy.