Jaka karta grafiki?

(Badzio9) #1

Szukam nowej karty graficznej. Wcześniej miałem.. lepiej dam konfig komputera:

Czy geforce lub radeon

będzie pasować do komputera? Może są tańsze i również b.dobre? Proszę o propozycje.

(system) #2

karty które wymieniłeś nie są zbyt wydajne, jaką masz kwotę do wydania na kartę ??

(Rastko1) #3

Co prawda te karty na dzisiejsze czasy są słabe ale między FX 5500 a r 9550 jest przepaść w wydajności na korzyść na radeona

(system) #4

a kiedy pojawił się w sklepach fx5500 a kiedy ten radeon ?? sprawa jasna.

(Badzio9) #5

Chodzi mi w ogóle o wymianę karty i nie na najnowszą bo chyba nie będzie kompatybilna z komputerem, prawda? Cenowo około tych co podałem wyżej w linkach. Co polecacie??

(system) #6

za 150 zł na allegro kupisz ati radeona 9800pro 256bit szyna pamięci. to najlepszy zakup w tej cenie.

(Jjoasz) #7

tez, choc r9700/9500pro nie bedzie zlym wyborem a i tansze beda :slight_smile:

z podanych dwoch - r9550, oczywiscie nie pograsz w 'najnowsze' gry, w to nie wierz, chyba ze slideshow lubisz

(Mariosti*) #8

fx5500 to przetaktowany nieco fx 5200. Radeon 9550 jest na zupełnie nowszej architekturze, przede wszystkim MA pixel shadery :]

(system) #9

9700pro mają podobną wydajność co 9800pro cena jest ta sama (allegro). więcej używanych można dostać de facto 9800pro niż 9700pro.

(Badzio9) #10

Czemu jak podałem karty co mają po 256MB/128bit DRR to mi polecacie te co mają 128MB/256bit DRR? Lepszy? Będzie pasować do kompa bo tamte co podałem to na pewno pasują.

(system) #11

tak, "szersza" magistrala pomiędzy pamięciami a gpu znacznie poprawia wydajność karty graficznej. w tej klasie sprzętu nie wykorzystasz 256mb chyba że w DOOM 3 na ultra high detale albo w wysokiej rozdzielczości Max Pain 2 i paru innych gierkach z teksturami o dużej rozdzielczości i jakości.

(Badzio9) #12

A czy te karty na pewno będą pasować? Zobaczcie sobie gf2 jak ma, są tam 3 sloty więc są 2 przerwy w wejściach a w tamtych jest tylko jedna przerwa?:confused: Czy nie lepsza będzie ta karta lub ta lub ta?

(system) #13

sprawdź w manualu płyty głównej w jakim standardzie wykonany jest port agp i jakim napięciem zasilany.

ja odpalałem geforca 5900XT na platformie z chipsetem intel 440bx pod p3 550Mhz :slight_smile: i działała karta.

agp w standardzie 1x,2x jest kompatybilne ze sobą, agpx4 jest kompatybilne z agx8 w większości przypadków.

(Michal Kolatek) #14

Nie kupuj tego mediona, syf, awaryjny, kiepska jakość, wydajność xt jest tylko na papierze.

http://www.playtool.com/pages/agpcompat/agp.html

(Badzio9) #15

1xAGP 32bit o to chodzi? Jest w konfingu powyżej jeśli to to, jak nie to gdzie to sprawdzić?

Z tej stronki wyszło że NVIDIA GeForce2 MX400 Universal AGP Card, wniosek:Universal AGP Card Double slotted Supports 3.3V and 1.5V signaling. Available speeds 1x, 2x at 3.3V and 1x, 2x, 4x at 1.5V.

(Jinx83) #16

teoretycznie tak jednak to wszystko zależy jakie jest GPU.

Jednemu wystarczy magistrala 128bit a dla drugiego 256 jest idealnie.

Przykład, 7600GS 256ddr3 / 28bit i 6800GT 256ddr3 / 256bit

rozglądaj się za r9800.

jaki masz zasilacz, marka i model ?

(Badzio9) #17

Czyli powinienem wybrać taką> http://www.allegro.pl/item231165996_radeon_9800pro_xl_128mb_256bit_najtaniej_.html?

(Ali142) #18

NIe, nie i jeszcze raz nie!! Koledzy już wcześniej pisali, że Medion to jest jedno wielkie bagno... Lepiej dopłacić pare złoty i cieszyć naprawdę dobrą kartą (w tej cenie), niż narzekać na restarty itp. Jaki masz zasilacz? Marka, model i moc?

Złączono Posta : 31.08.2007 (Pią) 14:38

Ten Radeon powinien być dobry, tylko musisz pamiętać o zasilaczu!!

(Badzio9) #19

Fortron 400W, wystarczy?:confused: Nie chce tyle płacić bo nie wiem jak to będzie chodziło z moim procesorem i na tej płycie:/ Coś tańszego?

(Canaletto) #20

Wystarczy.