Jaka karta muzyczna(zewnętrzna) do laptopa?


(Roonie) #1

Witam.

Chciałbym podłączyć do laptopa głośniki 5.1 logitech x-530, a w laptopie mam tyko wejście na mikrofon i wyjście na słuchawki. Czytałem żeby kupić taki rozgałęźnik:

http://www.atel.com.pl/Rozgaleziacze_audio_video i włożyć go do jednego z tych gniazd i będę miał wtedy 3 gniazda audio pod głośniki 5.1 ale nie wiem czy to wypali.

Zastanawiam się nad kupnem jeszcze zewnętrznej karty muzycznej np takiej:

http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyc ... 91938.html i wtedy 2 kable podłącze pod nią, a trzecie do wyjścia od słuchawek.

I tutaj mam wątpliwości czy będzie to działać? Nic się przez to nie spali? Dodam, że nie zależy mi na dźwięku przestrzennym.

Proszę o szybką odpowiedź. :slight_smile:


(Hitm3n) #2

Od kiedy stereo jest 5.1?

Tam nie podłączysz dwóch wtyczek, bo jedna z nich to mikrofon (w tej karcie, którą podałeś). Poza tym, takie kart są lipnej jakości i nie mają w sobie nic porządnego prawdę mówiąc.

Lepiej zainwestuj w coś, co ma faktycznie kilka wejść (takie coś na przykład, albo takie).


(Roonie) #3

a coś tańszego?

z tymi rozgałęziaczami nie wypali? :smiley:


(kamil_w) #4
  1. "Rozsianie" sygnału stereo na 5.1 to multipleksing sygnału audio.

  2. Jeden sygnał audio musi wychodzić z jednej karty dźwiękowej.

  3. Wejście mikrofonowe nie zawsze może robić za wyjście sygnału.

  4. Podana przez ciebie chińszczyzna ma tylko wejście i wyjście. Przyznaję, że sam taką swojego czasu kupiłem, ale tylko po to, żeby mieć odsłuch w słuchawkach i móc przesłuchiwać utwory podczas rozkręcania imprez.

  5. JEDYNYM SŁUSZNYM WYBOREM JEST W/W KARTA CREATIVE'A...

  6. ale zastanawiam się jeszcze, czy przypadkiem te głośniki nie mają programowego systemu 5.1, a nie sprzętowego - podłącza się je do komputera jednym jackiem, czy trzema?


(Roonie) #5

3 jacki są

ale mi nie zależy na nie wiadomo jakiej jakości dźwięku, wystarczy że będą lepiej grać niż głośnik w lapku


(kamil_w) #6

No to szukać już nie musisz, bo powyżej zostały podane chyba jedyne rozwiązania. Możesz też spróbować zrobić sobie czwórnik na własną rękę (taką przejściówkę jak podałeś na początku, ale z jednym wejściem i trzeba wyjściami), ale jest to marne rozwiązanie.


(Roonie) #7

zrobiłem z tymi rozgałęźnikami. do wyjścia na słuchawki włożyłem rozgałęźnik a trzeci kabel od głośników włożyłem do wejścia na mikrofon(tak samo mam zrobione w PCie że jeden kabel jest w słuchawkach) W rezultacie głośniki grają :smiley: tylko jeden nie gra ten co jest na przeciwko mnie. zmianę jakości dźwięku nie zauważyłem, grają tak samo jak by były podpięte do PC'ta tylko może trochę ciszej.

PS:znalazłem taką kartę zewnętrzną: http://allegro.pl/zewnetrzna-karta-dzwi ... 84156.html


(kamil_w) #8

Kup, co uważasz za stosowne. Ja nie jestem fanem kakofonii więc nie zdecydowałbym się na zakup kary dźwiękowej firmy bez nazwy.