Jaka karta płatnicza dla dziecka?

Witam!

Niedawno czytałem artykuł w internecie w którym jest napisane że zrobienie karty dla dziecka to świetny sposób by wyrobić w dziecku zdolność umiejętnego wydawania w pieniędzy.

Więc myślałem nad wyrobieniem karty dodatkowej do mojej karty i danie jej dziecku, ale pomyślałem że może będzie lepiej gdy zrobię jej własny rachunek.

Tak więc natrafiłem na konta dla dzieci w różnych bankach np:

-Superkonto Graffiti w PKO BP

-izzyKONTO w mBanku

I teraz zrobiło się pytanie które konto jest lepsze i korzystniejsze dla dziecka?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam!

zalezy od wieku dziecka, ale ja polecam jakas visa pre-paid - pelna kontrola finansow i ladujesz kiedy chcesz i ile… na wyspach dosc popularna sprawa dla nastolatkow

ps. w Pl jakas taka znalazlem…

Ola ma 13 lat, a tą którą Ty mi podałeś wydaję mi się dobra ale wolę jakąś kartę z tych które podałem (mam w tych bankach karty), a poza tym czy są oferty z takich banków jak Millenium czy Nordea?

nie wiem, nie mam konta w Pl 8)

ale, spytaj sie w swoim banku o karte dla dziecka - na wyspach popina sie taka pod konto wlasne, mozna ustalic limit dziennych wyplat, limit tygodniowy i co ile karta ma byc ladowana (i za ile) poprzez przelew automatyczny lub robic to recznie np. z bankomatu…

Nie polecałbym Ci z pewnością PKO. Miałem u nich konto przez ok. pół roku, jednak kwoty jakie musiałem płacić za jego utrzymanie, przelewy, kartę stale narastały. Ostatnio zmieniłem na WBK,a konkretniej konto >30. 0 opłat- prowadzenie konta, karta, przelewy 0zł

http://www.bankmillennium.pl/pl/klienci … te-junior/

a Nordea to nie wiem (na stronie nie zauważyłem nic na ten temat), zadzwoń - zapytaj.

Ja osobiście polecam PKO Graffiti - opłata za miesięczne korzystanie wynosi 1,50 + 0,50 dostęp do iPKO; przelewy wewnątrz banku za darmo, do innych banków za pośrednictwem iPKO 0,50; wpłaty na konto we wszystkich oddziałach i agencjach PKO BP za darmo, wypłata środków ze wszystkich bankomatów PKO BP, oddziałach i agencjach PKO BP za darmo, wypłata środków na poczcie 1,10, wypłata w bankomatach innych banków 5zł; opłata za kartę 18zł/rok, limity na karcie i na koncie można dostosować przy zakładaniu konta; atutem też jest to, że PKO ma najwięcej bankomatów w Polsce, jednak opłata 5zł za wypłaty z innych bankomatów należy do jednych z najniższych na polskim rynku, gdyż np. mBank przy IzzyKonto za wypłaty z bankomatu nie objętych bez prowizyjną wypłatą pobiera aż 10zł prowizji. Mimo, że za IzzyKonto jest brak podstawowych opłat [prowadzenie rachunku 0zł, karta 0zł, przelewy 0zł] to inne opłaty niepodstawowe nie nalezą do najniższych, jednak ich ogólna oferta w internecie nie jest zła - nie wiem jak to jest w praktyce.

Więcej na:

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi ale wybiorę te kartę z Millenium tą z Graffiti, wydają mi się najbardziej korzystne.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich!

Czesio69

Najlepsze chyba jest konto w izzy. Sam z niego korzystam od paru lat, 0 opłat za wszystkie przelewy, 0 opłat za utrzymanie konta i karty, ewentualnie pakiet ubezpieczenia karty - 1,70 zł za miesiąc, ale nie jest obowiązkowy. Z tamtymi się nie spotkałem, w sumie mam paru znajomych również z izzy i nikt nie narzeka, przelewy również dochodzą bardzo szybko.

mało nie spadłem z fotela. W taki sposób nie wyrobisz umiejętnego gospodarowania pieniędzmi. Większość dorosłych ma problemy z myśleniem i umiejętnym sposobem wydawania pieniędzmi. Uważam, że 50zł na miesiąc wystarczy. Najlepiej to dawać kasę za np. skoszenie trawnika, pomoc w domu itd. Takim dawaniem za nic wyhodujesz debila, bez poszanowania dla ciebie i pieniędzy.

Wbk to złodzieje

1 polubienie

A skąd te informacje?

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ … TO/#tabs=3

czesio69 ,

proszę zatytułować wątek konkretnie.

Jaka karta ??

Zielona

Szczepień

Rowerowa

Pływacka

itd.

Zignorowanie prośby wątek :arrow: Śmietnik

@master_zonk6 skąd takie informacje?

Kilku moich znajomych już założyło konta dla swoich dzieci, i są z tego b. zadowoleni. Jeszcze tylko jedno pytanie, co myślicie o Koncie Junior w Millenium?

Konto to się bardziej opłaca?

Jest to dla mnie bardziej wygodne bo częściej korzystam z karty Millenium.

Ale czy dziecku będzie to również wygodne?

Pozdrawiam!

Ja powiem tak - korzystając z konta izzy w mBanku jestem bardzo zadowolony, bo przelewy internetowe mam darmowe (co w niektórych bankach jest płatne, nie wiem czemu), wypłaty z dużej ilości bankomatów bez prowizji (BZWBK, Euronet, Multibank i jeszcze inne chyba, ale z tych najczęściej korzystam), darmowe prowadzenie konta i posiadanie karty. Nie wiem, czy mogę znaleźć jakieś minusy, bo ciężko je uświadczyć w sumie :wink:

czesio69 , z obserwacji. Rozwydrzone gówniarze, ciąże w wieku 14 lat, ćpanie itd. To wszystko nie bierze się znikąd. Ale jak to się mówi, jaki rozum u rodziców, taki i u dziecka. Powodzenia w “wychowywaniu”. Mam nadzieję, że na starość dziecko cię poszanuje i nie przystawi kosy do gardła mówiąc “Dawaj rentę, bo mi się należy”.

@master_zonk6 - nie możesz tak uogólniać. Nie znasz go, jego rodziny ani jego dzieci, więc nie możesz patrzeć na stereotyp, zachowanie podobnych wiekiem i inne. To zależy od indywidualnego wychowania. Co z tego, że rodzice mogą być pijakami, jak dziecko wyrośnie na normalnego człowieka, bo nie chce wylądować w takim samym dołku jak rodzice, co? Takie przypadki też weź pod uwagę. Albo rodzice normalni, a dzieci pijaki. Nie ogarniasz sytuacji niestety ;).

Ale tak przy okazji - to nie temat o wychowaniu dzieci i młodzieży, a o kartach płatniczych, więc jak chcecie dyskurs dalej prowadzić, to wymieńcie się numerami GG, mailami, tudzież telefonami i pogadajcie albo popiszcie o tym.

@master_zonk doskonale rozumiem że chcesz mi taki pomysł wybić z głowy ale to po prostu dla mnie dobre wyjście by ją nauczyć odpowiedzialności, czy myślisz że wszystkie dzieci są takie?

Są dzieci z rozbitych rodzin, patologicznych i większość z nich niestety taka jest.

Są i takie z dobrych rodzin czułych i kochających ale i niestety niewielka część jest za bardzo rozpieszczana.

Nie rozpuszczam mojego dziecka ani mojej żony, jak zrobią coś dobrego to jak psu, dać coś w nagrodę żeby się nauczyli pewnej zasady i znane przez wszystkich.

Ja sugeruję taki sposób jak wymieniłem, córka ma wyśmienite oceny a żona pozwala na “więcej” rzeczy.

Stąd znowu pytanie, czy masz żone i/lub dziecko, i czy nadal myślisz że je rozpuszczam?

Myśle że czegoś Cię nauczyłem.

A wracając do tematu, właśnie za chwilę jadę złożyć wniosek o kartę Graffiti.

Bardzo dziękuję wszystkim a w szczególności @Hitm3n i @master_zonk.

Pozdrawiam i temet do zamknięcia.

Czesio69

To świetny sposób na dodatkowy zysk dla banku.
Zdolność umiejętnego wydawania pieniędzy dziecko może zyskać w oparciu nawet o niewielkie ilości gotówki.

Z jednej strony tak.Z drugiej strony wydaje mi się,ze pewne umiejętności w tym zakresie sa również ważne. Szczególnie,że coraz więcej transakcji odbywa sie bezgotówkowo ( a to niesie ze soba o wiele wieksze ryzyko wydania większej ilóści pieniędzy).
Konto dla dziecka można założyć darmowo, nic to nie kosztuje. Dlatego tez moim zdaniem warto.
Aktualne oferty znajdziesz np tutaj: http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/