Jaka karta pod dx11 będzie odpowiednia

Witam

Planuję zakup karty graficznej pod dx 11. Jestem w stanie maksymalnie dac 600zł.

Zastanawiam się nad tym modelem

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … CI_E_.html

ale z allegro bo tam kosztuje 600zł.

Może macie jakieś inne propozycje może tańsze pod mój config. Mam nadzieje, że zasilacza nie będę musiał wymianiać. Aha mój proc C2D jest podkręcony na 3.3 GHz.

Zależy mi na karcie cichej, w miarę wydajnej i energooszczednej.

Z góry dziękuję.

Czemu akurat taki priorytet, że pod DX11? :stuck_out_tongue: Wychodzą w najbliższym czasie jakieś gry z tą technologią, poza DiRT2? Te biblioteki wielkich rewelacji nie wnoszą do grafiki, a jak już będą stosowane w grach (najwcześniej pewnie za ponad pół roku lub dalej) to karty graficzne, które teraz premierowo będą wspierać tą technologie, będą po prostu za słabe. Nigdy nie zdarzyło się tak, aby pierwsze serie kart graficznych, które obsługiwały nowy standard, miały na tyle dużo mocy, aby ten standard obsłużyć w pełni - np. Radeony z serii HD 2xxx lub Geforce 8800 GTX, karty z pierwszej serii wspierające DX10, dławiły się już przy pierwszej wydanej grze korzystającej z tych bibliotek, a kosztowały ~2500zł.

Poszukaj coś z DX10 :wink:

Na razie nie warto kupować karty z DX10. dwa najważniejsze powody:

-brak gier z obsługą DX10

-duża cena kart w stosunku do ich wydajności.

Miałeś na myśli DX11 :stuck_out_tongue: bo DX10 są już od blisko 3 lat na rynku, w każdym segmencie cenowym :slight_smile:

Nie warto brać Radeona HD5770, karta słabsza od HD4890 (może nowe sterowniki coś poprawią w co wątpię), a tańsza wiele od niej nie jest, jedyna zaleta to niski pobór prądu i DX11, więc lepiej kupić HD4890 lub dołożyć do HD5850.

S.T.A.L.K.E.R. Call Of Pripyat i Battleforge

http://www.gram.pl/news_8gPkHeq2_Battle … DX_11.html

http://www.gram.pl/news_8grrJOm1_Obrazk … DX_11.html

Moja pomyłka, oczywiście że DX11 :smiley: :smiley:

Witam

Zgodzę się z przedmówcami iż narazie nie warto kupowac karty z DX11 ze względu choćby na Dirt2. Pamiętam jak kupiłem grafę GF8600 Sonic+ wspierającą DX10. BYła to dobra karta, ale np w Crisisa pod dx10 nie dało się grać, dopiero za rok jak kupiłem ATI HD3870 bez problemu mogłem już sobie pograć z DX 10.

Przemyślałem to i póki co grafy nie kupuje. Poczekam cos ze staji Nvidia.

Widzę że się naciołeś z 8600gt sonic+ tak samo jak ja :frowning: