Jaką kartę graficzną dobrać? Do 900zł

Witam

Parametry mojego kompa:

procek: AMD X4 640 4x 3.00 GHZ

płyta: Gigabyte MA74

RAM: 4gb

Grafa - Nvidia GT 430

Twardziel - 1TB

Zasilacz: 400W PFC SILENT 80MM

Kieruje do was pytanie: Co w nim zmienić, np żeby Crysis 2 chodził płynnie na bardzo dobrych ustawieniach?

Obstawiam kartę graficzną bo to tani gniot. Mam 900zł żeby coś w nim zmienić. Nie wiem też, czy zasilacz wytrzyma mocniejszą kartę…

Czekam na Wasze propozycje.

Pozdrawiam, AreQ

Jaki to konkretnie zasilacz (marka)?

proponuje radeona 6870 jest niedrogi i bardzo wydajny lub nieco droższego 6950

popieram odpowiedź wyżej ale jeżeli podasz dokładną markę zasilacza :slight_smile:

W danych kompa niestety mam podane tylko takie coś.

Zasilacz: 400W PFC SILENT 80MM

Mam też zasilacz ze starego kompa - 450 W Chiefteca - nie wiem czy byłby lepszy?

Pozdrawiam.

zdejmij lewą stronę obudowy kompa (jak patrzysz od przodu) i tam (na zasilaczu) masz wszystko ładnie opisane :slight_smile:

Jakiś no-name.

Pewnie przeniosę zasilacz ze starego na nowy. Wystarczy na nową karte typu ten radeon co proponowaliście?

lepsze 450W Chiefteca niż jakis no-name 400w

myślę że bez problemu udźwignie tamtą kartę chociaż niech ktoś inne jeszcze się wypowie na ten temat :slight_smile:

Jakikolwiek zasilacz ~450W da radę z pominięciem tzw. czarnych list zasilaczy. Frotron 460W kosztuje bodajże coś koło 140zł.

Co do karty graficznej - nie powiem Ci, czy Crysis 2 będzie Ci śmigał na dobrych ustawieniach, bo nie podałeś rozdziałki, w jakiej będziesz grał. :wink: Generalnie rzecz biorąc, zaq30 podał Ci obydwa modele. Jeżeli chcesz coś ze stajni zielonych lub poprzeglądać wyniki nowych kart graficznych, tutaj masz kilka dobrych i przede wszystkim aktualnych testów porównawczych: http://pccentre.pl/article/category/Kar … order=date

tyle ze zapomineiliscie ze moze ten chieftec jest ze standardem ATX 1.x co nie dosc ze nie podlaczy tej zasilki, a jezeli by podlaczyl to by zrobila papa przy takiej konfiguracji, polecam rozejrzenie sie za nowym zasilaczem, np. Fortron (nowy, nie zdemobilu)