Jaką kartę graficzną kupić?

Witam!

Potrzebuje pomocy w wybraniu karty graficznej. Gdyż granie w większość gier sprawia problem.

Mój aktualny sprzęt:

Płyta główna: VIA p4ma pro 533

Procesor: Intel® Celeron® CPU 2.00GHz

Ram: 1024Mb

Obecna karta graficzna: NVIDIA RIVA TNT2 Model64/Model 64 Pro

Dwa dyski twarde które głośno pracują i o nich wiem tylko tyle że razem dają mi prawie 60GB pamięci : /

O zasilaczu nie wiem nic, ale zamieszczę zdjęcie http://wgrajfoto.pl/pokaz/img1010/dsc012994abf.jpg

Było by miło jak by po zakupie gra chodziła płynnie “Conquer online”

Proszę również o inne dodatkowe wskazówki :roll:

Patrząc na ten PC nie ma sensu w niego w ogóle inwestować. Jeżeli masz już jakieś fundusze to zamknij je do skarbonki i wstrzymaj się z wydawaniem. Uzbierasz 1000zł i kupisz sprzęt setki razy lepszy niż ten nawet po zmianie grafiki.

A jeżeli już Tobie się tak bardzo śpieszy to pierw wymiana zasilacza na coś typu Amacrox Warrior AX400PNF (350W) bądź inne, ale dobrej klasy. (Zapewne ktoś zaraz je wymieni w następnych postach.) Potem obowiązkowa wymiana grafiki na Radeona 9550 128Mb (bardzo tania, a do tego PC była by super), lub coś już drożej - przykładowo Radeona 9800. Zmiana karty graficznej z tej, którą posiadasz przyśpieszy gry dosłownie stokrotnie :wink:

zyzio1221 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Z ignorowałem poradę odnośnie poradnika. Nazwa została zmieniona zgodnie z prośbą. Proszę takie uwagi kierować na PW.

Nie ma to sensu,rozbudowa tego komputera to praktycznie kupno nowego,na pewno jest tam stary typ AGP,który spali nową kartę,do tego potrzebny markowy zasilacz i procesor,ten obecny będzie wszystko spowalniał.

Karta graficzna z procesorem i pamięcią to tandem,bez sensu jest kupno silnej grafiki przy tym procesorze,w grach ci nic nie podskoczy,najwyżej o 5,6 klatek