Jaka karte graficzna polecacie?

(Ks Kamilp Nr 8) #1

Mam plyte glowna ECS K7S5A jaka polecacie karte graficzna, ktora by dzialala na tej plycie? Plyta chyba ma 4x AGP ale nie jestem pewien.

(Kiepas) #2

a ile masz kasy???

(Ks Kamilp Nr 8) #3

Do 200, 250 pln. Ale planoje zakup na Allegro wiec tam mozna dostac za taka cene rozne karty, np. uzywane.

(Kiepas) #4

proponował bym G-force 4 MX 440 ale to jest taka uproszczona wersja. Może jakiegoś radeona? Najlepiej popytaj ludzi z Allegro czy karta którą oferuje pasuje do twojej płyty. Ale nie powinnoo być z tym kłopotu ani nie ma to najczęściej znaczenia. :o

(system) #5

Czyli masz na materiały do matury z historii :twisted:

(Ks Kamilp Nr 8) #6

Hehe znowu blad! Ja nie napisalem ze mam 200, 250 pln. Kaske ta dopiero zarobie ciezko pracujac u najgorszego wyzyskiwacza, mlodych i zlaknionych pieniedzy, w naszym miescie. Jak mus to mus.

Ale prosze nie odchodzmy od topiku... co polecacie??

(Madafaker) #7

No jak już popracujesz i dasz się wyzyskać na full...to polecam Radeon 9500 Pro...za rozsądne pieniądze...ośmiopotokowiec z niesamowitym powerem...różne GF 5600 i podobne klony się nie umywają... 8)

(Ks Kamilp Nr 8) #8

No dobrze ale ja mam 4AGP i chyba mi wyzej wymieniona karta nie bedzie dzialala...

(Madafaker) #9

Będzie i to doskonale... :multi:

(Ks Kamilp Nr 8) #10

Dzieki wielkie, ale Radeon 9500 Pro chyba nie oscyluje cenowo w granicach 200, 250 pln. Ale katra jest godna!

(Kam) #11

Ja polecam Radeona 9800 PRO albo GeForce 5950 Ultra :D.

(system) #12

Za 200-250 zł? wątpie :stuck_out_tongue:

(Ks Kamilp Nr 8) #13

No za taka cene raczej nie kupisz owych kart. Ale dla mnie moga byc nawet uzywane ale sprawne oczywiscie.

(Madafaker) #14

No fakt nie oscyluje...no to Radeon 9200...tylko koniecznie na szynie 128 bitowej...w zupełności wystarczy do w miarę przyzwoitego grania i nie tylko...

(Gruchapaul) #15

jama płyte ECS k7vza ona ma 4X AGP a kupiłem sobie GeForca FX on ma 8X AGP i normalnie śmiga Karta minimalnie traci na tym że masz mniej AGP ale chodzic powinna bez zarzutu. Jak bedziesz kupował to nie kupój kart z oznaczeniami typu se np Radeon 9200SE :smiley:

(system) #16

Nic nie traci...

A co do kart, to ja za tą cenę nic nie polecam, szkoda kasy... W każdym razie najtańsze, sensowne urządzenie to GeForce4 Ti 4200 lub Radeon 9500.

(Ks Kamilp Nr 8) #17

A dlaczego mam nie kupowac z tym oznaczeniem??

(system) #18

Bo są bardzo (:!:slight_smile: mało wydajne. W skrócie - są do d*py.

(Ks Kamilp Nr 8) #19

Ok bede uwazal na owe dranstwa :evil:

(Dexter 9) #20

Za tą kasę nic nowego na poziomie nie kupisz. Ale ja polecałbym Radeona 9200. Sam mam ją na podobnej płycie i nie narzekam. To nie rewelacja, ale powinna uciągnąć nawet najnowsze gry, oczywiście na niewysokich ustawieniach. Ja mam trochę starsze, tzn. np. GTA III, Need for Speed 2 itp. i chodzą doskonale na maxymalnych ustawieniach. Niby ma ona obsługiwać DX9, ale naprawdę obsługuje DX8.1, może tylko niektóre funkcję z 9. W 3DMarku2001 jednak przechodzi wszystkie testy. Dobrze by było, żeby była wyprodukowana przez nienajgorszą firmę, np. HIS.

Ważna rzecz: nie daj się wpakować w żadną kartę 64-bitową, bo to totalne wyrzucanie kasy. I tak np. nie należy kupować Radeona 9200 z oznaczeniem SE - to jast właśnie 64-bit.,(ok. 200 zł), ale droższą o 100 zł bez SE, tj. 128-bitową, 128 MB pamięci obrazu.