Jaką kartę grafiki polecicie?

(Abieniek) #1

Proszę o poradę, jaka karta grafiki byłaby najlepsza (w rozsądnej cenie) dla mojego kompa.

Dodam że płyta główna to esc k7vza, wgrałem biosa wersje z 2004, procesor AMD Athlon 1.6, ram 512; płyta obsługuje agpX4, poprzednia grafika GF 4TI niestety jakis feler miała, bo po ok. 5-10 min zawieszał się komp na grach (poza tym działał OK) więc na razie włożyłem GF 2MX400 i śmiga, choć trochę odczuwa się gorszą jakość grafiki.

Oczywiście karta moze być używką, byle sprawną, bo to stary komp i go trochę zmodernizowałem, i chciałbym by młodszy brat jeszcze trochę go poużywał.

Grafika oczywiście na AGP, zasilacz 300W mocy wyjściowej całkowitej firmy Feel, system XP SP2; jaką grafike zastosować, moze jakaś z lepszymi wynikami w 3DMarku, jakieś propozycje? Mario.

(Byku 15) #2

Przed wszystkim podaj fundusze, a potem pomyślimy

(Michal Kolatek) #3

Tiaaa, z 200 może wyciągnie…, ale nie więcej. Do wymiany! Na Seasonica/ Fortona z mocną +5.

ECS K7VZA, karta może była sprawna, ale ta płyta to szrot. AGP wer. 2.0 karty na 1.5V, mi na tej płycie poprawnie nie chodził FX 5500 (czyli GF4), i Club 3D S3. TNT2 i GF2 działały.

Kartę kupuj na 1.5V.

(walker123) #4

Podaj fundusze. Najpierw radze kase wydać na zasiłke, jakieś 70zł na allegro i możesz być pewien że twój sprzęt nie pójdzie z dymem.

(Mariunio30) #5

Co do funduszy: chciałbym kupić używkę, myslę, że do tego kompa nie ma co przesadzać i 170 zł to rozsądna granica, zresztą nie ma co przesaadzać przy tych parametrach, bo jak wczesniej piszecie, nie każda karta pójdzie…moze dlatego z GF 4Titanium komp sie wieszał, czyli agpx8 to za dobre było i już, co sądzicie? Zdziwiony jestem ze zasilacz jest taki słaby, kiedyś ktoś go oglądał i stwierdził że jest OK, a czy w ogóle jest sens zamiany grafiki z tej co mam teraz tj GF2MX400 na lepszą czy raczej sobie odpuścić bo różnicy wielkiej nie będzie? A mozę być np ATI Radeon 9200 128MB128bit, wygląda rozsądnie?Inne propozycje?

(Błażej) #6

“kiedyś ktoś” widać że został ci w pamieci :wink:

Dorwij jakąś 9550

Do tego koniecznie

~80zł

(Mariunio30) #7

Może rzeczywiście ten mój zasilacz (Feel 300W) nie wyrabia, a powodem zwiechów jak włożę GF 4TI4200 64mega nie jest wada tej karty tylko zasilacz? Podkreślam, ze po zaminie grafy na słabszą tj GF 2mx400 komp już na grach sie nie tnie jak to było z GF4TI, moze w tym kierunku pójdę…Ciekawe czy mozena z całą pewnościa stwierdzić czy dana karta grafiki nie jest uszkodzona? dzięki za poradę, zasilacz, to moze być to…