Jaka karte muzyczna kupic

Witam.

Chce kupic karte muzyczna zewnetrzna,zeby mogla podlaczyc do laptopa.

Patrzylam z tego co jest dostepne na rynku i wydaje mi sie ze najlepszym wyborem bylby zakup

Creative Sound Blaster Audigy 2 NX

Co sadzicie o tej karcie,co ewentualnie byscie polecili,bardzo prosze o pomoc w wyborze.

Mam jeszcze dwa pytania zwiazane z zewnetrzna karta muzyczna.

1.Czy jest mozliwosc polaczenia karty z Amplitunerem (najlepiej jednym przewodem) tak zeby dzwiek byl odtwarzany przez kino domowe ?

2.W tej chwili jak slucham muzyki przez sluchawki i jestem online to mam trzaski,szum w sluchawkach,tak samo na skype.Jak rozlacze interne to jest wszystko dobrze.Czy po podaczeniu przez taka karte zgina tez te zaklucenia?

pozdrawiam

Creative Sound Blaster Audigy 2 NX jest dobrą karta i w sumie do zastosowań domowych urządzenia te nie dją zauważalnie różniącej się jakości dźwięku.Obecnie trudno odróżnić dźwięk z karty zewnętrznej czy na PCI od zintegrowanej z płyta główną. Traski powinny zaniknąć, choć wydaje mi się że gdybyś wyciszyła wszystkie urządzenia mixera poza Wave/MP3, CD, MIDI to trzaski zniknęłyby bo najprawdopodobniej generują je wejścia audio w laptopie. Kartę zewnętrzną można połączyć z amplitunerem, a to czy jednym kablem zależy od wyjść oferowanych przez zewnętrzną kartę. Jeśli jest wyjście cyfrowe lub optyczne to napewno można zrobić to jednym kanlem (o ile amplituner ma takowe wejścia).

Pozdrawiam